rüyada araba görmek

Rüyada Araba Görmek

Rüyada araba görmek, maddi kaygılarınızın olduğuna işaret eder. Rüyada bir araba gören kişi açısından bu rüya geçim noktasında aldığı ya da alacağı önlemlere işarette bulunur. Bu önlemler kapsamında harcamalarda yapılacak kesintiler ilk akla gelir. Rüyada araba gören kişi açısından maddi kaygıların varlığına da delalet eder.

Rüyada Araba Sürmek

Rüyada araba sürmek ise rüyayı gören kişi yönünden, iş yaşamında başarıya, zenginleşmeye, kademe atlamaya tabir edilir. İş noktasında atılacak doğru ve kazançlı adımlar, rakipleri geçme olarak da yorumlanır.

Daha fazla bilgi için: rüyada araba sürmek nedir?

Rüyada Araba Almak

Rüyada araba almak rüyayı gören kişi açısından, uzun zaman beklenen ve hayal edilen bir şeyin elde edilmesine, yeniliklere habercidir. Bu rüya kişinin durumuna göre yeni bir bebek, yeni bir ev ya da yeni bir işe delalet eder.

Rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok önemli ve sözü geçen bir kişi olduğuna, gerçekleştirilen çalışmalar ve ortaya konulan projeler sayesinde çok takdir edildiğine ve çok beğenilip yüksek bir mevkiye terfi alarak parlak, hayırlı ve güzel bir gelecek kuracağına işaret edilir.

Yeni ve güzel gösterişli bir araba aldığını görmek geçimini devam ettirmek için aldığı tedbirlere önem vermesine, prensip sahibi bir kimse olduğuna delalet eder. Eski ve kullanılmış bir araba aldığını görmek, ailesinin geçimini önemsemeyen tedbirsiz bir kimseye delalet eder.

Rüyada Araba Satmak

Rüyada araba satmak, rüyayı gören kişi için elinde bulunan mal ya da gelirin kaybına yorulur. Sıkıntılı bir dönem yaşanabileceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada arabasını satılığa çıkardığını fakat kimsenin almak istemediğini görmek yetişkin kızı varsa kısmet çıkmayacağına yorumlanır. Arabasını satmak istemediği halde tanımadığı kimselerin gelip satın almak istediklerini görmek, kızının taliplisinin çok olacağına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Araba Kazası Görmek

Bu şekilde görülen bir rüya, rüya sahibi adına karamsar ve karışık günlerin geleceğine, önemli sıkıntılar yaşayabileceğine, zor zamanlara işaret eder.  Rüyada araba kazası umulmadık sıkıntıların ve yaşanacak sorunların habercisi olarak görülür.

Araba kazası görmek, rüyayı gören kişinin karmaşık duygular içerisinde olduğu anlamına da gelir. Olumsuz düşünceler içinde, karamsar ve umutsuz günler geçirmeye işaret eder. Rüya sahibinin hassas olacağı, her şeyi kendi üzerine alınacağı, hemen üzülüp, kolayca kırılacağı bir süreç geçireceğine bu dönemde çok mutsuz olup yıpranacağı anlamına gelir. Bazı rüya tabirleri, bu rüyayı çok farklı şekilde tabir ederler ve rüyayı gören kişinin hayatında bir dönüm noktası yaşanacağı yorumunu yaparlar.

Rüyada araba ile kaza yapmak

Rüyada arabayla kaza yapmak, elde bulunan imkanlarla yapılan bir işin yakın bir arkadaşın girişimleri ile daha iyi bir noktaya geleceği, cebe giren paranın günde güne artacağı, kısa vadede çok büyük başarılar elde edileceği, modası geçmiş bir eşya alınacağı ve yeni bir haneye sahip olunacağı anlamına gelir.

Arabayla zincirleme kaza yapmak, aile kurma yolunda bazı girişimlerde bulunulacak, yakın bir akraba ile ortaklık kurulacak, çok zor geçecek ve epey kazanç getirecek bir çalışmaya girilecek, kaçan fırsatlar tekrar elde edilecek ve işle ilgili planların yakın zamanda gerçekleşeceğine tabir edilir.

Rüyada eski arabası ile bir kaza yaptığını görmek, tedbirsizliğin ve umursamazlığın neticesi olarak işlerinin bozulacağına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada araba altında kalmak

Rüyada araba altında kalmak, rüya sahibinin, iş hayatında çok büyük bir iş için ortaklık yaparak çok yüklü miktarda bir paraya ve mala kavuşacağına ya da çok uzak bir yerde yaşayan bir akrabasından yüklü miktarda bir miras kalacağına ve bu sayede çok büyük bir zenginliğe kavuşacağına alamet edilir.

Rüyada araba ile kaza yapmak ve yaralanmak

Rüyada araba ile kaza yapmak ve yaralanmak, kaza yapmak ve ağır şekilde yaralanmak, rakipler tarafından yenilgiye uğratılmaktır. Yani rüya sahibinin meslek ya da ticaret hayatında karşısında olan kimselerin tüm yatırımlarda üstün geleceğine ve kişiye yapacak iş bırakmayacağına delalet eder. Kaza yapıp kazayı sıyrıklarla atlamak, ufak tefek dedikodular duymaya ve bunun için öfkelenmeye ve canını sıkmaya yorulur.

Rüyada araba ile kaza yapmak ve ölmek

Rüyada araba ile kaza yapmak ve ölmek, tam aksine deyim yerindeyse krallar gibi yaşama olanakları elde etmeye alamet eder. Büyük bir atılım yapmaya, bu atılım sayesinde hayatın herkesin sahip olmak istediği standartlara ulaşmasına, kişinin kendini adeta yeniden doğmuşçasına hayal ettiği bir yaşamın içinde bulacağına delalet eder. Kaza yapmak ama ölmemek karmaşanın, gürültünün ve anlaşmazlıkların ortasında kalmak demektir.

Rüyada Araba Çarpması

Rüyada araba çarptığının görülmesi, rüyayı gören kişinin bulunduğu çevre ile arasında yaşanacak kopukluklara yorulur. Rüya sahibi, yakın bir zamanda evini ya da işini değiştirebilir.

Ayrıca rüyada araba çarpması; yanlış kararlar almak demektir ve kişinin anlık duygularıyla hareket etmesinin yol açacağı durumları ön göremediği için tüm planların alt üst olacağını işaret eder. Araba çarptığını gören kişi bekarsa var olan ilişkisini sona erdirip çok daha iyi anlaşabileceği biriyle tanışır. Rüya sahibinin hayatında meydana gelecek çok önemli değişiklik ve yeniliklere işaret eden rüya, bazen yapılan bir hatanın sonrasında kişi için yepyeni bir kapının açılacağı anlamına gelir. Bir felaketten kıl payı kurtulmak, ayağını sağlam basmayan kişi için yaşadığı aksiliklerden sonra hayat görüşünü değiştirmek manasına da gelen rüya, kötü şansın kısa bir süre sonra sona ereceğine, yapılan yanlışlardan dönülerek çok daha sakin ve aklı başında bir hayat sürdürüleceğine de delalettir.

Rüyada araba yandığını görmek

Rüyada araba yandığını görmek; bir konuda aşırı ısrarcı olmak veya gereksiz yere inat etmek suretiyle işleri kördüğüm edecek olmanın ifadesidir. Kişinin egosuna yenik düşmeden, kendisine yapılan öğütleri dinlemesi gerektiğini, bir adım atmadan önce fikrine güvendiği kimselere danışmasının doğruluğuna delalettir. Planlanan yolculuğun gerçekleşmeyeceğini, çeşitli engeller çıkacağını ve kişinin bu yola gitmemesinin kendisi için daha hayırlı olacağını ifade eder. Araba yanması uzak yoldan gelen bir haberle can sıkıntısı yaşamak, üzülmek manasına da gelir ve kişinin akraba çevresinde yaşanan kötü bir hadiseden haberdar olacağını işaret eder. Yangın genel olarak yaşanacak bir kaybın veya üzüntünün, sorunların habercisi olduğundan, araba yanması da kişinin moralini bozacak bazı gelişmelerin simgesidir.

Rüyada araba kaybetmek

Rüyada araba kaybetmek; rüya sahibinin hedeflerinden saptığı anlamına gelir. Kişinin yaşama amacındaki değişiklikler onun zor günler geçirmesine neden olacaktır. Rüya sahibini bu duruma düşürecek bazı olaylar yaşanacaktır. İlerlediği yoldan dönmesi bir zorunluluk olarak karşısına çıkacaktır ve başka çaresi kalmayacaktır. Ancak bu zamandan sonra mutlu olmama ihtimali yüksektir. Çünkü istemediği bir çalışma ortamı, çevre edinebilir.

Rüyada arabasının çalındığını görmek

Rüyada arabasının çalındığını görmek, kaybolduğunu veya emaneten bir arkadaşına verdiğini gören, ailesini ve çocuklarına sahip çıkmaz yaptıkları işlerden sorumlu tutmaz, hiçbir şeylerini önemsemez.

Rüyada araba çalmak

Rüyada araba çalmak, kişinin iş ve özel yaşamında baş etmekte zorlandığı ve bu nedenle psikolojik olarak buhran geçirdiği bazı sıkıntıları olduğuna ve bu dönemi yalnız başına geçirmek zorunda kaldığına yorumlanır. Rüya sahibinin yaşamı hakkında doğru kararlar alamadığına ve giriştiği işlerin hepsinden zararla çıktığına, insan ilişkilerinde de istediği şekilde bir tavır takınamadığına, giderek saygınlığını yitirip, toplum nazarında zayıf ahlaklı bir kimse olarak görüldüğüne de işaret eder. Araba çaldığını gören kimsenin huzuru bozulur ve aile düzeni de değişir. Kavgaların ve şiddetli tartışmaların olacağına da tabir edilen rüya, İslami açıdan kişinin harama yakınlaştığını ve kazancını doğru olmayan yollardan elde etmeye meyilli olduğunu da gösterir.

Rüyada araba aramak

Rüyada araba aramak, pratiklik kazanmaya, işleri kolay yoldan halletmek istemeye yorumlanırken, kişinin tembellik içine gireceği bir sürecin de habercisidir. Çalışmaktan usanan kimselerin hayatı biraz daha akışına bırakacak olmalarından sonra sıkışacaklarına ve maddi yetersizlikler, sorumluluklardaki aksamalar nedeniyle strese gireceklerine yorulur. Kişinin hedeflerinden, yaşam amacından sapmaya başladığını, çalışmaya ara vereceğini veya aşırı eğlenceli zamanlar geçirmek nedeniyle işini üstün körü yapmaya başlayacağını, amirleriyle arasının bozulacağını ifade eder. Gelecek planlarında önemli değişikliklerin meydana geleceğini bildiren rüya, yanlış tutumlar içine girmenin, var olan planları bozmanın kişiye zarar getireceğini, beklenen güzel günlerin endişeli zamanlara dönüşeceğini bildirirken, dikkatli olmak gerektiği konusunda uyarı olarak da ele alınmalıdır. Aşırı kolaycılığın, rehavete kapılmanın kişiyi daha sonra zor duruma sokacağını da haber verir.

Rüyada lüks araba görmek

Rüyada lüks araba görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında yeteneklerine, eğitimine ve becerilerine hiç uymayan şeyler ile uğraştığına, bu yüzden sürekli çok zor ve sıkıntılı durumlar ile karşı karşıya kaldığına, hiç ummadığı kişiler ile uğraşması gerektiğine ancak yakın bir zamanda bu durumdan bunalıp kendisine uygun işlerle ve insanlar ile ilgili bir işe gireceğine alamet eder.

Rüyada Araba Görmek

Yorumlar - Rüyada Araba Görmek

  1. Rabia 27.09.2020 Cevapla
  2. Ser 22.02.2020 Cevapla
  3. İdris 11.12.2019 Cevapla
  4. Rainbow 06.11.2019 Cevapla
  5. Ahmet 30.10.2019 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir