rüyada peygamberimizi görmek

Rüyada Peygamberimizi Görmek

Rüyada Peygamber efendimizi görmek, gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına, sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine delalet eder.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir hadis i şerifinde söyle buyurmuştur:
“”Bir kimse rüyasında beni görse, o kimse ahrette en yakin bir sıfatla şefaatimle özel bir görüşle beni görür.””

Başka bir rivayete göre:
“”Bir kimse uykusunda beni görse, o kimse hakikaten ve gerçekten beni görmüştür.”” diye buyurmuştur. Hz. Enes in (r.a) rivayete göre; “”rüyasında her kim beni görürse, cehenneme girmez, diye buyurmuştur.

Yine bir hadis i şerifte de:
Bir kimse rüyasında beni görürse, o kimse gerçekten ve aynen beni görmüş gibi olur. Çünkü şeytan benim seklime girmesi mümkün değildir.”” buyurmuştur.

Rüyasında Peygamber Efendimiz Muhammet Mustafa (sav) i görmek, bütün sıkıntılardan kurtulup feraha çıkacağına delalet eder.

Rüyada Hz. Peygamber efendimiz (S.A.V) ile sohbet etmek

Rüyada Hz. Peygamber efendimiz (S.A.V) ile sohbet etmek, rüyasında Peygamberle sohbet eden kimse, doğru yoldadır ve hak yol üzere bulunmaktadır. Bu rüya her şeyiyle hayır ve güzelliktir. Peygamberin haber verdiği şey gerçek olur veya kendisini uyardığı noktalarda dikkat etmelidir. Hz. Peygamber ile konuşmak dünya ve ahiret saadetine, her anlamda mutluluğa delalettir. Onun size dönük olduğunu görmek yapacağınız hayırlı bir yolculuk anlamına gelir. Arkasını dönmesi de bu yolculuktan elde edeceğiniz hayırdır.

Rüyada Hz. Peygamber efendimiz (S.A.V) ile yolculuk etmek

Rüyada Hz. Peygamber efendimiz (S.A.V) ile yolculuk etmek, rüyasında Peygamber efendimizle yolculuk eden kişi hasta ise şifa bulur, dertli ise derdinden kurtulur, hükümlüyse serbest kalır, sıkıntılarından arınıp, arzu ve isteklerine nail olur, tüm istekleri gerçekleşir. Bu rüya hayatta doğru bir istikamette bulunduğunuzun ve bu şekilde devam etmeniz gerektiğinin bir göstergesidir.

Rüyada Peygamber efendimizin kabrini görmek

Rüyada Peygamber efendimizin kabrini görmek, umudunu kestikten sonra umduğu daha çok kazanca, sıkıntı çekerek hasret duyduğu şöhrete, çektiği zorlukların meyvesini alarak hak ettiği sevince, art niyetli bir yabancıya şeklinde tefsir edilebilir. Peygamberimizin mezarını görmek, sıkıntıyla özlediği şöhrete, meşakkatle birlikte hak edilen zafere, cefa ile birlikte hayalini kurduğu mülke, cefa ile birlikte elde ettiği galibiyete, mağlubiyetten sonra elde ettiği temiz rızka, hatalarının ardından kavuştuğu kazanca şeklinde tefsir edilebilir.

Rüyada Peygamber efendimizin sesini duymak

Rüyada Peygamber efendimizin sesini duymak, uzun ömre, mülke gelecek bolluğa, karlı yatırım yapacağına, becerili bir kimseye, mutluluk dolu zamanlara, aşk hayatında feraha, servete, 1962 sevecen yaşlı tanıdığa, dostlarla eğlenmeye, iyi talihe, planların hayata geçeceğine delalet eder.

Rüyada Peygamber efendimizin evini görmek

Rüyada Peygamber efendimizin evini görmek, korunmaya, belalı kişilerden ve belalı olaylardan uzakta olmaya, Allah’a yakınlaşmaya işaret eder. Peygamberin evi, kişinin mabedi olarak değerlendirilir yani rüya sahibinin kendini en huzurlu ve en güvende hissettiği bir mekana işaret eder.

Rüyada Peygamber efendimizi ziyaret etmek

Rüyada Peygamber efendimizi ziyaret etmek, rüyayı göre kişinin, işlediği tüm günahlardan ve yaptığı kötülüklerden pişman olup tövbe istiğfar etmesine, kötülük etmekten sakınıp kendisini ibadetlere adayacağına ve Allah yolunda çalışmaya başlamasına delalet eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin, alınan eğitimler ve kazanılmış olan becerilerin doğru kullanılması ile çok tanınan biri olacağına ve çok değerli insanlar arasına ismini yazdıracağına yorumlanır.

Rüyada Peygamber efendimizi namaz kılarken görmek

Rüyada Peygamber efendimizi namaz kılarken görmek, rüyayı gören kişinin, çevresindeki insanların sorunlarının çözümünde yardımcı olmak için çabaladığına ve çıkan problemlerin ve anlaşmazlıkların akılcı bir şekilde ortadan kaldırılmasına destek olacağına yorulur.

Rüyada Peygamber efendimizi at üstünde görmek

Rüyada Peygamber efendimizi at üstünde görmek, rüya sahibinin, çok hayırlı işlere gireceğine, büyük miktarda para kazanacağına, bu paralar ile insanlara büyük iyilikler ve yardımlar yapacağına ve Allah katında çok büyük sevaplar işleyeceğine işaret edilir.

Rüyada Peygamber efendimizi hissetmek

Rüyada Peygamber efendimizi hissetmek, çok büyük sorunlardan kurtulup feraha çıkmaya, problemlerin birer birer çözülmesine ve hastalıklardan kurtulmaya ve çekilen parasızlığın ve yokluğun son bulacağına alamet edilir.

Rüyada Peygamber efendimizi ölmüş görmek

Rüyada Peygamber efendimizi ölmüş görmek, rüyayı gören kişinin, ailesindeki ya da akrabaları arasındaki çok saygın ve hatırı sayılır bir kişinin kendisini ziyaret edeceğine tabir edilir.

Rüyada Peygamberimizi Görmek

Yorumlar - Rüyada Peygamberimizi Görmek

 1. Elif 04.07.2021 Cevapla
 2. Dilan 04.07.2021 Cevapla
 3. Hüseyin Kalender 22.02.2021 Cevapla
 4. Hatice uslu 12.01.2021 Cevapla
 5. Mehmet ALİ YAVUZ 06.11.2020 Cevapla
 6. halis temel 04.11.2020 Cevapla
 7. Özcan Memiş 03.11.2020 Cevapla
 8. Muhammed 25.10.2020 Cevapla
 9. Ülker 25.09.2020 Cevapla
 10. Zehra 30.08.2020 Cevapla
 11. Yasin 05.08.2020 Cevapla
 12. Adem 31.07.2020 Cevapla
 13. Adem 31.07.2020 Cevapla
 14. Merve 05.07.2020 Cevapla
 15. Gulistan 12.06.2020 Cevapla
 16. İlknur 01.06.2020 Cevapla
 17. sinan 05.05.2020 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir