Rüyada köpek görmek

En çok görülen rüyalar arasında dördüncü sırada yer alan köpek rüyaları köpeğin rengine, uysallığına, cinsiyetine ve köpeğin saldırganlığına göre farklı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada köpek görmek sezgi, koruma, cömertlik, düşman ve sadakati sembolize eder.

Rüyada köpek görmek

Rüyada köpek görmek, kendinize yakın hissettiğiniz kişilerin aslında size karşı düşmanlık beslediğine işarettir. Köpek rüyaları genellikle size yakın bir düşmanın varlığını veya yakın bir zamanda bir düşmanınızın olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Tabii sadakat anlamına da gelmektedir.

Rüyada köpek kovalaması

Köpek kovalaması endişe, dert ve düşman kimselere karşı alacağı tavır ve düşüncelere delalet eder. Rüyada köpek kovaladığını görmek; rüya sahibi köpeğin kovaladığını ve kaçtığını görmesi düşmanının galibine veya düşmanını sevindirecek bir halin hayatında zuhur bulacağına delalet eder.

Beyaz köpek kovalaması umduğuna kavuşamadan ertelenmesine veya sevdiğinden ayrılmaya ve uzaklaşmaya zarara uğrayacağı bir işten kurtulmaya ve bazende seyahate çıkmaya delalet eder. Rüya sahibinin köpeği kovaladığını görmek hayırdır, korkulardan emin olmaya işarettir. Siyah köpek kovalaması ise sıkıntıya düşmeye ve elem korku duymaya işaret eder. Köpek kovalaması, düşman tarafından takip edilmeye ve ihanet edecek kişilerin kendisini yakın takip etmesine tabir edilip, yorumlanır. Köpek tarafından kovalanmak, düşmanlık ve art niyet düşünen kimselere ve bu kimseler ile bir araya gelmeye ve zarar görmeye işaret eder.

Köpeğin kaçtığını görmek, köpeğin kendinden kaçtığının gören, düşmanının kaçıp karşısına çıkmamasına delalet eder. Köpek kovalaması ve kaçtığını görmek, düşmanının karşınıza çıkacak cesareti olmadığına tabir olunur.

Rüyada siyah köpek görmek

Rüyada siyah köpek görmek, yakın çevrenizden veya tanıdığınız insanlar arasındaki düşmana alamettir. Kara köpek kendini gizleyen saklanan korkak bir düşmana aynı zamanda tehlikeli bir düşmana işaret eder. Siyah köpek gören kimse daha dikkatli hareket etmelidir, her sırrını herkesle paylaşmaması gerekir. Çünkü siyah köpek rüyası sinsi ve gizli düşmana bilinmeyen kimseye delalet eder. Bu kimsenin hışmına uğramamak için rüya sahibi dikkatli olmalıdır. Kara köpek görmek elem duyacağı durumlara kendini gizleyen yakın bir düşmana ummadık hilekar bir kadına ya da insanları aldatan bir adama delalet eder.

Rüyada beyaz köpek görmek

Rüyada beyaz köpek görmek, yabancılar arasındaki düşmanımızdır. Beyaz köpek, tanımadığı başkasından düşmandır. Beyaz köpek gören kişi iş hayatında çekemeyenlerin olduğuna ve işlerinde başarıya gideceğine ve iyi bir kazanç sağlayacağına işaret eder. Beyaz köpek gören kimse başarılı bir kimse olduğundan kıskanan ve çekemeyen çok olur denilmiştir. Beyaz köpeğe malik olmak tanımadığı çevresinde yeni düşmanlar edinmesine ve kendini açığa vermeye gizli düşmana işaret eder.

Rüyada köpek sevmek

Rüyada köpek sevmek, iyi bir dosta veya düşmanıyla ya da küs olduğu kişiyle barışmaya delalet eder, yorumlanır. Beyaz köpek sevmek, rüya sahibinin bir zarara uğramasını isteyen kişinin bu düşüncesinden vaz geçmesine ve düşmanın pişman olmasına, rüya sahibinin zarar görmeyeceğine delalet eder. Siyah köpek sevmek, rüya sahibi eğer siyah bir köpeği severse çevresindeki en yakın düşmanını dahi görür ve anlar ondan emin olmaya ve siyah köpek sevmek düşmanının şerhinden emin olmak demektir.

Caferi Sadık (r.a.) göre, rüyada köpek sevmek dört türlü tabir olunur. Alçak düşman, Tamahkar sahip, Kötü bilgin veya hizmetçi, dedikodu eden cahil kimse demektir.

Rüyada yavru köpek sevmek

Rüyada yavru köpek sevmek, rüya sahibinin bir zarara uğramasını isteyen kişinin bu düşüncesinden vaz geçmesine ve rüya sahibinin zarar görmeyeceğine delalet eder; işinde kararlı ve fedakar ve herkese aynı derecede değer veren kimse ile tabir edilir. Sevecen ve herkes tarafından sevilen bir kadına ve tatlı dilli bir hanıma işaret eder.

Rüyada köpek saldırması

Rüyada köpek saldırması görmek , başkaları aleyhinde kötü, çirkin ve beğenilmeyen söz söyleyen bir kimseye delalet eder. Hamile kadına köpek saldırması, başarıları çekemeyen ve herkesin kem gözüne denk gelen kişiye yorumlanır.

Rüyada köpek ısırması

Rüyada bir köpeğin kendini ısırdığını gören kimse, düşmanıyla yaptığı mücadelede zor anlar yaşar ve çok sıkıntı çeker. Düşmanının gazabına uğramaya, tüccar için zarara girmeye hasta için hastalığının deva etmesine tabir edilir. Köpek ısırması yakın bir arkadaşı tarafından üzülmesine ve tartışmaya düşmesi demektir. Siyah köpek ısırması, kendini gizleyen bir düşmanın ummadığınız anda size zarar vermek istemesine yorumlanır. Siyah köpek ısırması çevresindeki düşmanın açığa çıkmasına ve rüya sahibinin zarar görmesine alamettir. Beyaz köpek ısırması, bir dostu tarafından zarara uğratılmaya, kar edeceği bir işe girmeye ve karsız çıkmaya ve bazı tabircilere göre; Beyaz köpek ısırması ev hanımları için komşusu ile ya da bir bayan arkadaşıyla tartışma yaşamasına, erkek için iş arkadaşlarıyla ilgili sorunlara delalet eder.

Rüyada köpek severken ısırılmak, dişi ve erkek fark etmez bir köpeği okşarken veya severken köpeğin ısırması iyilik yaptığı kişilerin iyi niyetini suistimal etmelerine delalet eder.

Rüyada köpeğin kendini ısırdığını görmek, elem ve tasaya bir başkasını ısırdığını görmek o kimsenin sıkıntıya düşmesine delalet. Diğer bir görüşe göre rüya sahibi bir dostuyla kavga eder veya tartışır, ya da düşmanının kendisine zarar vermesi anlamına gelir.

Rüyada köpeğin ayağını ısırdığını görmek, işlerine engel olan birine ve bilinçsizce her işe girişmeye çalışan kimse demektir. Köpeğin ayağını ya da bacağını ısırdığını görmek elinden bir miktar para çıkacağına işaret eder.

Rüyada köpeğin elini ısırdığını görmek, uğrayacağı zarar ile tabir edilir. Köpek el veya kolunu ısırması ailesi tarafından yardım göremediğine veya yardımın kesilmesine tabir edilir.

Dini rüya tabirleri alimlerine göre rüyada köpek görmek;

Caferi Sadık (r.a.)

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki, köpek görmek dört türlü tabir edilir. Alçak düşman, tamahkar devlet başkanı, hal ve tavrı çirkin alim veya işçi, gammaz ve cahil bir adam demektir. Siyah köpek görmek iki şekilde tabir edilir, yakın çevrenizdeki ya da aile içindeki düşmana veya iş ortamı veya arkadaş ortamındaki düşmanlara tabir olunur. Köpek sevmek dört türlü tabir olunur: Alçak düşman, Tamahkar sahip, Kötü bilgin veya hizmetçi, dedikodu eden cahil kimse demektir.

İmamı Nablusi (r.a.)

İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki, uysal köpek düşman, zararlı köpek zarar verebilecek düşmandır. Oynamak ve eğlenmek için beslenilen köpek zevk ve huzur ile tabir edilir. Köpeğin beyazını görmek, çevresinde rüya sahibine gizliden düşmanlık duyanların olduğunun alametidir. Ancak bu kimseler kendilerini açığa vermek istemezler gizlenirler. Kara köpek görmek gizli bir düşmana işaret eder.

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.)

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki, köpek satın aldığını ya da kendine hediye edildiğini görmek, nafaka konusunda akrabasından bazılarıyla aralarında menfaat aykırılığı olup sonra düzelmeye delalet eder. Köpek saldırması görmek , başkaları aleyhinde kötü, çirkin ve beğenilmeyen söz söyleyen bir kimseye delalet eder.

İsmail El-Eşas (r.a.)

İsmail El-Eşas (r.a.) demiştir ki, av köpeği sevmek, düşman olduğu söylenen bir alimin ilminden faydalı ve kazançlı işler görür. Çoban köpeği sevmek miras ile tabir edilir. Yavru köpek sevmek ise erkek kişi için eğer evliyse baba olmak istemesine tabir edilir.

Kirmani (r.a.)

Kirmani (r.a.) demiştir ki, köpeğe ekmek verdiğini gören kimsenin rızkı bol olur. Köpeğe yemek verdiğini görmek, rızkının genişlemesine ve kazancın artmasına, hatta düşmanlarının bile kendine muhtaç olmasına delalet eder. Uyuyan bir köpeğin üstüne yastık gibi başını koyduğunu gören kimse, işlerini önemsiz ve zararsız görünen bir düşmana itimat eder. Köpek sütü endişe, korku ve düşmanla çekişmedir. Köpek sütü içmek, düşmanla gireceği bir kavgaya ya da sıkıntı duyacağı bir döneme girmeye yorumlanır. Köpeğini başka bir köpeğin üzerine saldığını gören kimse, bir düşmanının şerrinden kurtulmak için diğer düşmanını ona musallat eder.

Rüyada köpeğin kedi kovaladığını görmek

Huzurlu bir hayata ve hayırlı evlatlara sahip olunacağına, daima ona hürmet edileceğine işaret eder. Kötülüklerden ve size zarara uğratacak kişilerden, ortamlardan korunduğuna işarettir. Ayrıca bakınız rüyada kedi görmek nedir?

Rüyada köpek görmek

Yorumlar - Rüyada köpek görmek

 1. Ercan Yavuz 16.05.2021 Cevapla
 2. Ercan Yavuz 16.05.2021 Cevapla
 3. Muzaffer 16.02.2021 Cevapla
 4. Şahin D. 09.02.2021 Cevapla
 5. Şahin D. 09.02.2021 Cevapla
 6. Şahin 09.02.2021 Cevapla
 7. Sule 09.02.2021 Cevapla
 8. Gulten 10.01.2021 Cevapla
 9. Halit 05.01.2021 Cevapla
 10. Ramazan 19.10.2020 Cevapla
 11. Glsh 03.10.2020 Cevapla
 12. Nur 24.09.2020 Cevapla
 13. Özlem 05.08.2020 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir