Rüyada kedi görmek

Rüyada Kedi Görmek Nedir?

Rüyada kedi görmek çocuk sahibi olacağınıza, eğer kadın iseniz eşinizden dolayı biraz sıkıntılı günler geçireceğinize ve etrafınızda düşmanlar olabileceğine işaret eder. Ayrıca, uğursuzluğa da delalet eder. Rüyada kedi kovalamak ise; iyi anlama gelmektedir. Bazı rüya yorumcularına göre dişi kedi, kötü bir kadını belirtir ve ayrıca rüya sahibinin ev halkından biri tarafından ihanete uğrayacağına işaret eder. Rüyada görülen kedi, rüya sahibinin hizmetçisidir. Yani insana hem zararı dokunabilir hem de yararı dokunabilir. Rüyada görülen kedi uslu bir ev kedisi ise, rüya sahibinin ferahlığa ve rahata kavuşacağına; rüyada sokak kedisi görmek ise, rüya sahibinin sıkıntılı günler geçireceğine delalet eder.

Rüya sahibi, rüyasında ev kedisi tarafından tırmalanıyorsa ya da ısırılıyorsa; bu rüya uzun bir süre devam edecek olan berekete ve bolluğa işaret eder. Rüyada hırçın sokak kedisi görmek, vefasız eşe, zinaya, gizli söz dinlemeye ve yakın bir dost ile düşmanlığa delalet eder. Rüya sahibi, kucağında uysal bir kedi görmüşse, evlatlarının hayırlı olacağına, bekar ise; hayırlı bir kısmetin geleceğine ve sağlıklı bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Rüyada siyah kedi görmek, aile içerisindeki birliğin bozulacağına; yakın bir dostun düşman olacağına işaret eder. Siyah kedi nankördür ve kötülüğü temsil eder. Rüyada siyah kedi görmek, rüya sahibinin yaşayacağı hüznü ve kederi ifade eder.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Rüyada beyaz ve uysal bir kedi görmek, rüya sahibinin sakin ve sağlıklı bir döneme girdiğini, sıkıntılardan arınacağını ve rahatlayacağını ifade eder.

Rüyada kedi beslemek

Rüyada kedi beslediğini görmek, hizmetlisinin artmasına, kendine yardım eden kişilerin çoğalmasına ve kazancın kârın artmasına, tüccar için hayırlı işlerinin olacağına, normal biri için ailesinin, neslinin çoğalmasına tabir olunur.

Rüyada kediye süt vermek

Rüyada kediye süt vermek, rüya sahibi hayır işlemek için yakın çevresinden birine yardım etme kararı alır ve küçük çaplı hayırlar yapacağına işaret eder. Yavru kediye süt vermek, rüya sahibinin başına bir bela gelmeden zarara uğramadan önce ona gelen bir uyarı olarak da yorumlanmaktadır. Kediye süt vermek diyanet, iş ve özel hayatında bir süre zorluklar yaşayacağına işaret eder. Kediye süt ekmek vermek, Rüya sahibinin azmi ve sabrı ile işlerinin kolaylaşacağına delalet eder.

Rüyada kediye et vermek

Rüyada kediye et verdiğini gören kimse, iş ve özel hayatında olumsuzluklar yaşayacağına işaret eder. Kediye et verdiğini görmek, bir iş için çok çaba sarf edeceğine ve o çabaların boşa çıkacağına da işaret etmektedir. Kediye et verdiğini gören rüya sahibi, iş hayatında ki zorluklardan çok dert yanacağına ama sabırlı ve azimli olursa ferah ve esenlik dolu günler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada kediye ekmek vermek

Rüyada kediye ekmek vermek, kişinin maddi ve manevi hayatına yorumlanmaktadır, rüya sahibi eğer işinden haksız yere çıkarıldıysa tekrar eski işine kavuşacağına ve maddi kazancının artacağına delalet eder. Kediye ekmek vermek, kıskanç cimri görgüsüz bir kadınla dostluk kuracağına ve bu dostluğun rüya sahibine maddi zararlar getireceğine delalet eder.

Rüyada Kedi Kovalamak

Rüyada kedi görmek her ne kadar genellikle uğursuzluğu işaret etse de, rüyada kedi kovalamak oldukça iyi bir anlama sahiptir. Kovalanan kedi dişi ise, ev halkına zarar vermek isteyen ya da evin erkeğinin aklını çelmeye çalışan bir kadının uzaklaşacağına; kovalanan kedi erkek ise, kovalayan kişinin uzun bir süre hasta olarak yatacağına işaret eder.

Rüyada kedi şekline dönüştüğünü görmek, kötü işlerden geçim sağlanacağına ve birine nankörlük edileceğine delalet eder. Beyaz kedi aile içerisindeki nankörlerin ve kötü kişilerin pişman olacağına, kendisini affettirebilmek için çeşitli hediyeler alacağını ifade eder.

Rüyada kedinin köpeğe dönüşmesi

Rüyada kedinin köpeğe dönüşmesi, birtakım yenilikler gerçekleştirip parasal sorunları çözmek için uğraşacağına, karşısına hayırlı kapıların açılacağına, kazancın ve malının artacağına, kendisine zarar verilen ortamlardan uzaklaşılacağına ve emin ellerde olacağına delalet eder.
Ayrıca bakınız, rüyada köpek görmek nedir?

Rüyada Eve Kedilerin Girmesi Görmek

Rüyada eve kedi girdiğini görmek; rüya sahibinin evine hırsız gireceğine, kötü sözlü, kem gözlü bir akraba tarafından ziyaret edilerek dedikodusunun çıkacağına işarettir. Kedinin evdeki bazı yiyecekleri yediğini görmek; eve giren hırsızın evden bir şeyler çalacağına delalet eder.

Rüyada Büyük Kedi Görmek

Rüyada görülen büyük kedi, kederin ve hüznün habercisidir. Kötü şans ve talihsizlik olarak da ifade edilen büyük kedi, düşmanın, hırsızın ve söz taşımanın işaretidir. Rüya sahibinin bir topluluk tarafından çekiştirileceğine; birçok kişi ile bir sebepten düşman olacağına delalet eder.

Rüyada yavru kedi görmek

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Rüyada yavru kedi görmek, çok yakın olunan bir kişinin yahut evladın ya da bir aile ferdinin düşmanlığına, nankörlüğüne ve kötü sözüne işaret eder. Bazı yorumcular rüyada yavru kedi görmeyi düşmanlık, hüzün ve keder olarak ifade etmişlerdir.

Başka bir tabirde rüyada kedi yavrusu görmek; kendine hizmet eden kimselerin artmasına ve tüccar ise iş sahibi ise çalıştırdığı kişilerin artmasına, yönetici ise emrinde bulunan hizmetlilerin çoğalmasına, işsiz için ise kalabalık bir yerde çalışmaya tabir olunur. Kedi yavruları görmek, bekar için evlenmeye evli için ailesinin genişlemesine işarettir.

Rüyada Kedi Sevmek

Rüyada kedi sevmek, kişinin düşman olduğu bir kişi ile barışmak istediğine, aralarının düzelmesi için çabalayacağına ve pişman olduğuna işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre ise, rüyada kedi sevmek evladı için didinen bir anneyi işaret etmektedir. Eğer kedi sevimsizse, liyakati olmayan birine değerinden fazla önem verildiğine bazen ise şaka ya da söz yapan insan manasına gelir.

Kedi sevmek; bildiği ve farkında olduğu hatalı ve iyi olmayan bir konuya karşı durmayıp yandaş olmaya ve bazen bir hataya göz yummaya işarettir. Kedi sevmek elem ve tasa ve bazende hoş görülü kimseden destek görmeye delalet eder.

Rüyada Kedi Isırması Görmek

Rüyada kedi ısırması ya da kedinin tırmaladığını görmek, çocuğun terbiyesi konusunda hırs yapmakta olan anneyi işaret eder. Bu rüya, rüya yorumcular tarafından dünyanın bozulması ya da halk hakkında adalet olarak yorumlanmıştır. Rüyasında kendi evinde yaşayan bir kedi tarafından ısırılmak, ev sahibinin huzurlu bir döneme gireceğinin işaretçisidir.

Rüyada Hamile Kedi Görmek

Rüyada hamile kedi görmek, rüya sahibinin şefkatli bir kadın tarafından korunacağına, huzurlu ve mutlu bir evlilik hayatına gireceğine, sıkıntılarından arınacağına işaret eder. Rüya sahibi bir kadınsa şayet, yakın zamanda hamile kalacağı konusunda da yorumlanır.

Rüyada Kedi Öldürmek

Rüya sahibi rüyasında bir kediyi kestiğini ya da tuttuğunu görüyorsa; kendisi hakkında yapılan asılsız dedikoduları duyacağına ve evine girecek olan hırsızı yakalayacağına işaret eder.

Rüyada kediyi öldürüp derisini yüzdüğünü görmek ise, yapılan hırsızlık sonucunda elde edilen gelire ve kazanca delalet eder.

Rüya tabirleri alimlerine göre rüyada kedir görmek nasıl yorumlanır?

İmamı Nablusi (r.a) göre rüyada kedi görmek

İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; kedi, barışa da işarettir. Dişi kedi görmek, belalı bir kadına işarettir. Erkek kedi görmek, her insan için de kendi halinde kafasına buyruk olan bir kimse ile tabir edilir.

Kirmani (r.a.) göre rüyada kedi görmek

Kirmani (r.a.) demiştir ki; bir kediyle münakaşa edip hayvanın kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, uzun bir hastalığa tutulup sonra şifa bulmaya delalettir. Kedilerin kavga ettiğini görmek, şiddetli bir üzüntü ve kedere düşüp daha sonra Allah’ın izni ile kurtulmaya işarettir.

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.) göre rüyada kedi görmek

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki; kedinin tabirinde ihtilaf olunmuştur. Bazıları her şeyi muhafaza eder bir hizmetçi, bazıları da evin içindeki hırsız, dediler.

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.) göre rüyada kedi görmek

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki, kedi eti iki çeşit tabir edilir: Hırsızın malı, hırsızlıkla elde edilen mal. Kedi eti fena düşünceleri olan ve malına dikkat etmeyen kimse ile tabir olunur. Kedi eti bazen hırsızın malına, bazen de çalıntıdan elde edilen mala işarettir. Bir kedi öldürdüğünü gören kimse, hırsızı tutar ve etkisiz hale getirir.

Danyal (a.s.)’a göre rüyada kedi görmek

Danyal (a.s.) demiştir ki; kedi öldürdüğünü görmek, evine ve hanesine dikkat etmesi gerektiğine veya olmadık yere haksızlığa uğramaya ve bu durum ona sorun yaşatacağına işarettir. Bir kedi öldürdüğünü görmek, hırsızı yakalayıp hapse atılacağına işarettir.

İmam-ı Gazali’ye göre rüyada kedi görmek

İmam-ı Gazali demiştir ki; kedinin ağladığını görmek, bazı kişilerin giderlerini karşılamayan bir kimseye tabir edilir. Kedi ağlamasını duyan kimse bazende pişmanlık yaşamaya ve bir kadını ağlatmaya işarettir. Kadın içinse çevresindekilerin hakkında dedikodu yapmasına tasvir edilir.

Rüyada Kedi Görmek Nedir?

Yorumlar - Rüyada Kedi Görmek Nedir?

 1. Zeynep 05.04.2021 Cevapla
 2. Sevim 28.03.2021 Cevapla
 3. Sevim 28.03.2021 Cevapla
 4. Sevda 18.03.2021 Cevapla
 5. Mesut 15.12.2020 Cevapla
 6. Emine 14.12.2020 Cevapla
 7. Ayşe 09.12.2020 Cevapla
 8. Hülya 05.12.2020 Cevapla
 9. Şenay 15.11.2020 Cevapla
 10. Halime 22.10.2020 Cevapla
 11. Melek 03.10.2020 Cevapla
 12. Tuğçe 17.09.2020 Cevapla
 13. Münteha 08.09.2020 Cevapla
 14. Rümeysa 03.08.2020 Cevapla
 15. Mutlu 27.07.2020 Cevapla
 16. Ayla bildik 26.07.2020 Cevapla
 17. Ayşe 17.05.2020 Cevapla
 18. Arda 05.04.2020 Cevapla
 19. gamze 31.03.2020 Cevapla
 20. Gökben 26.02.2020 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir