Rüyalarımızı hep yanlış algılayıp yanlış yorumluyoruz.

Rüyalarımızı doğru yorumlamak için dikkat etmemiz gereken birkaç önemli husus vardır.

Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Dinimizde rüyalar 3 çeşittir. Karışık ve yalancı rüyalar, günlük hayatımızdaki olay ve hadiselerin etkisi ile gördüğümüz rüyalardır ve yorumu yapılmaz. Bir diğeri ise Şeytani rüyalar. Adından da anlaşılacağı gibi, şeytanın kişiyi üzüntüye sevk etmek için kalbine verdiği korku ve endişelerden kaynaklanan rüyalardır. Tabii ki bu rüyaların da yorumu yapılmaz. Salih rüyalar ise ‘Allah tarafından gönderilen rüyalar’ olarak da adlandırılan ve yorumu yapılan rüyalardır. Rüya gören kişinin ilk yapması gereken, gördüğü rüyanın salih rüya olup olmadığına karar vermektir. Yalancı veya şeytandan gelen rüyaları yorumlamaya kalkmak yanlıştır, yorumunun bir ehemmiyeti yoktur.

Görülen rüyadaki simgeler tek başına yorumlanırsa, yanlış anlam çıkabilir. Çünkü gördüğünüz simgenin eylemi, rengi veya bulunduğu yer bile anlamını değiştirebilir ve rüyaları ancak, mümkün olduğunda tüm bu ayrıntılarla, bir bütün olarak yorumlarsanız gerçek ve doğru anlamına ulaşabilirsiniz.

Gördüğümüz rüyalar her zaman güzel, net ve parlak gözükmeyebilir. Kimi zaman karanlık, çirkin ve üzüntü verici de olabilir ancak bu, o rüyanın anlamının kötü ve olumsuz olduğunu göstermez. Rüyalar kimi zaman görüldüğü gibi, kimi zaman ise tam tersi şekilde yorumlanır. Bu nedenle rüyaları konunun uzmanlarına yorumlatmalı, veya konunun ehli kişiler tarafından hazırlanmış kitaplardan yardım almalısınız.

Rüyalarımızı hep yanlış algılayıp yanlış yorumluyoruz.