rüyada yemek yemek

Rüyada Yemek Yemek

Rüyada yemek yemek ne anlama gelir?

Yemek bütün canlıların yaşamını sürdürebilmesi için en büyük ihtiyaç unsurlarından biridir. Rüyada yemek yediğini görmek mutluluk huzur ve bolluk bereket anlamında tabir edilir. Yemek yemek ise güzeldir fakat böyle rüyalarda yemeğin nasıl olduğu nerede kimle yendiği gibi ayrıntılar çok önemlidir. Çünkü rüyanın anlamı buna göre olumlu olumsuz değişebilir. Kişinin kendini yemek sofrasında görmesi kişinin hayatında olacak değişimlerin göstergesidir. Kişi tek başına yemek yiyorsa, bu durum kişinin kendini yalnız hissettiğinin bir işareti olabilir. Bu mutsuzluğunun ve mutsuz bir durum içerisinde olduğunun işareti olabilir.

Kötü olumsuz bir anlamı yoktur ama yediği yemeklerin ne olduğu önemlidir. Kişi rüyasında sofraya ailesiyle oturmuş ise, yada dost arkadaş gibi yakın diyaloğu olan kişilerle birlikte yemeğe oturmuş ise bu durum rüya sahibinin bağlarının nekadar güçlü olduğunu, sosyal olduğunu, aile bağlarının gücünü ve arasındaki diyaloğunun güçlü olduğunu gösterir. Bu rüyada olumsuz bir durum yoktur, kişinin çevresinde sevilen biri olduğunu gösterir.
Rüyada yemek yemek; Güzel bir rüyadır ve kişinin bu günlerde çevresinden gelebilecek herhangi bir yardımla karşılaşması söz konusu olabilir yada bir dost eliyle karşılaşması da söz konusu olabilir. Kişi yada yakınlarının ailesinin yakınlarının sevineceği bir rüya’dır. Kişinin rüyasında yedikleri önemlidir, yemekle ilgili olan rüyaların en önemli kısmı budur. Zira güzel pişmiş, güzel görünen tatlı ve lezzetli yemekler de herzaman iyiye ve güzele yorulur. Eğer çok farklı ayrıntılar yoksa iyi ve güzel bir şans geleceğini, maddi refaha kavuşacağına yorulur. Fakat yenilen yemek acı ekşi veya bayat ise bu durumda rüya sahibine gelecek olan bir sıkıntıya, bir üzüntüye işarettir. Kişi bu rüyayı gördükten sonra hayatında herhangi bir sorunla karşılaşabilir, herhangi bir aksaklıkla karşılaşabilir ve üzülebilir. Böyle durumlar söz konusu olabilir.

Rüyada yemek yapmak

Rüyada yemek yapmak yoksulluktan sonra zengin olmaya ve güzelliği nispetinde değeri olan memuriyete işaret eder. Rüyasında birşeyi istenildiği gibi pişirdiğini görenin muradı olur. Pişirdiği şeyin kaynadığını fakat pişmediğini görmek, ne kadar çalışırsa çalışsın muradının olmayacağına delalet eder. Kendi zahmet çekmeden yemeğin piştiğini gören, rahat bir rızka kavuşur. Yenmesi helal olan herşeyi pişirmek, hayır ve menfaate, yenmesi haram olan şeyleri pişirmek de zarara delalet eder. Güzel pişmiş kolay yenilen tatlı ve lezzetli yemek bütün tabirciler tarafından Hayr Menfaat ve iyi bir talih olarak yorumlanmaktadır. Eğer rüyamızda pişen yemeğin tadı veya çeşidini görmüşsek, et ve etli yemekler yoksul için zenginliğe, mevsimlik yemekler geçici olan rızk ve rızk sebeplerine, aşırı sıcak ve katı yemekler rızk kazanmada karşılaşılan güçlüklere veyahut bereketsizliğe, ekşi yemek ise çirkin söz işitmeye delalet etmektedir.

Rüyada yemek pişirmek

Kişi rüyasında yemek pişirdiğini görüyorsa bu bol rızka kazanca ve sağlığa işarettir. Dileklerin ve duaların gerçekleşmesine tabir edilir. Rüya sahibi iş ve eğitim ile ilgili hedeflerinin tümünü gerçekleştirmeyi başaracak ve istediği kariyere ulaşarak kimseye muhtaç olmadan geçimini sağlayacak demektir. Kişi rüyasında yemek pişirdiğini ve bu yemeği dağıttığını görürse hayr işlerinde bulunacak demektir. Kişi rüyasında ocakta pişen bir yemek görürse eline fırsat geçer ve bu fırsatı iyi değerlendirerek güzel sonuçlar elde eder.

Rüyasında yemek yaptığını gören kişi, istediği işi kimsenin yardımı olmaksızın canını dişine takıp özverili çalışması sayesinde başaracak demektir. Rüya sahibi eğer tavuk pişirdiğini görürse bilmediği şeyi öğrenir ve bu bilgiyi kullanarak pek çok işini halleder. Kişi rüyasında pilav pişirdiğini görürse bu hayra yorulur. Rüya sahibinin dünya malının birçoğuna dünya nimetlerinin binbir çeşidine sahip olacağına işarettir. Rüya’da tavuklu pilav yapmak ise, rüya sahibinin çok çalışmasıyla elde edeceği variyete dalalettir.

Rüyada yemek vermek

Rüyada yemek vermek oldukça hayırlı ve sevindirici bir rüya’dır. Kişinin ün kazanacağına ve güzel haberler alacağına işaret eder. Rüyada yemek veren kişiler genellikle üst statüde makamlara kavuşacağı ve derviş kadar hikmetle donanacağına işaret etmektedir. Ayrıca rüyada yemek vermek Şöhrete müjde ve sevince işarettir. Aynı zamanda rüyada yemek vermek hidayete ermeğe, alim kişilerden olmaya işaret eder. Kişinin allahın lütuflarına ereceğine ve onun izniyle dünya nimetlerinden nasiplenme şansına sahip olacağına rivayet edilir. Rüyada topluluğa, bir grup insana veya kalabalığa yemek verdiğini gören kişinin de yakın zamanda müjde ve sevinç yaşayacağı şeklinde tabir olunur.

Rüyada yemek yedirmek

Rüya sırasında yemek yedirmek, insanlara faydalı işler yapmaya, insanların hayır duasını almaya, birileri tarafından tebrik ve takdir edilmeye, çevresinde oldukça sevilecek ve saygı görülecek biri olmaya delalet etmektedir. Rüyayı gören kişi kendi malından servetinden ve birikiminden başkaları için centilmence harcamalarda bulunacağına ve bunu da ibadet olarak yerine getireceğini göstermektedir. Yani rüyada yemek yedirmek rüyayı gören kişinin çevresindeki insanlara, yakınlarına hem maddi hem de manevi olarak destekte bulunacağını işaret eder.

Rüyada Yemek yedirmek, yedirdiği kişi veya kişilerin imdadına yetişerek onlara derman olacağını dalalet eder. Hem kendisinin yararına hem de karşısındaki insana şifa olacak, derman olduracak şeyler yapacağının işaretidir. Rüyada Erkek çocuğuna yemek yedirmek, erkek çocuğuna yemek vermek, kendi ailesinden veya akrabalarından bir erkeğin kendisine maddi anlamda ihtiyacı olduğuna ve rüyayı gören kişiden yardım istemek için geleceğini işaret etmektedir. Rüyada ölüye yemek yedirmekse, kişinin rüya sırasında ölü olarak görmekte olduğu kişiyi iflastan, borç yükünden kurtacağı ve kurtardığı kişiden de minnet alacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada yemek yapıp yedirmek, Allah tarafından kendisine nasip eylenmiş herşeyin sadakasını vermesi hasebiyle iyilik ve doğruluk yolunda hayırlı işler yapacağı, mazlumu sevindireceğini, Allah’ın şanslı kulları arasında olduğuna ve bu sebeple iyilikler yapıldığına işaret etmektedir.

Rüyada bebeğe yemek yedirmek

Bebeğe yemek yedirmek; kazancının bereketli olması ile geçiminde zorluk yaşayamayacak olmasına işarettir.. Ayrıca bakınız rüyada bebek görmek nedir?

Rüyada yemek masası görmek

Rüyada yemek masası görmek masanın şekil ve şemaline göre ve masanın üzerinde yeralan şeylerin türüne göre farklı şekilde yorumlanmaktadır. Üstünde yiyecek varsa kişinin ailesiyle beraber sahip olacağı bereket ve nimetlere, sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Üstünde yemek yoksa veya daha az yemek varsa elindeki malından biraz kaybedecek veya iş yaşamında aksamalar olacağına dalalet eder. Rüyada Ayağı kırık masa görmek, aile arasında meydana gelebilecek olumsuz durumlara işarettir. Ayağı kırık bir masada yemek yiyen kişinin kendi ailesiyle veya çevresiyle arası açılır. Bazı zamanlarda isteklerinin olup olamayacağına işaret eder. Yemek masasında oturan insanlar görmek, kişinin ziyafete katılacağı ve kalabalık yerlere gideceği düğün nişan gibi organizasyonlarda bulunacağı ve evine misafir davet edeceğine dalalettir. Rüyada örtüsüz yemek masası görmek, örtüsü olmayan masayı gören kişi, yokluk yaşamaya geçim sıkıntılarının olacağına ve zenginliğini kaybedebileceğine işaret eder. Rüyada yemek masası silmek, özellikle tüccarsa veya ticaretle uğraşılıyorsa eskisi gibi zengin olmayacağına ve sahip olduğu malın bir kısmının kendinden çıkacağına işarettir.

Rüyada Yemek Hazırlamak

Rüyada yemek hazırlamak aşk yaşamınızla ilgili istediğiniz şeyleri elde edebileceğiniz anlamına gelir. Eğer rüyayı görmüş kişi bekar halde ise, yemek hazırlamanın ibadetlerini yerine getiren ve iyi niyetli olan bir kişiyle karşılaşılacağı anlamına gelir. Evli kişiler rüyalarında yemek hazırladıklarını gördüklerini maddi ve manevi sıkıntılarından arınacağına dalalettir yani mutlu olabilecektir. Rüyada hazırlanan yemek pişiyorsa tüm isteklerinizin yerine geleceğini ve murada ereceğini, rüyada hazırlanan yemeğin çip kaldığı görülüyorsa muradınıza kavuşamayacağınıza dalalettir.

Yemek yediğini görmek; bir kimsenin bir kapta yemek yediğini görmesi, kanaat ile yorumlanır. Yemek yediği kap altın ve gümüş ise, bu rüya haram mala haksız kazanca ve üstünden kalkamayacağı bir borç altına girmeye delalet eder. Rüya sahibinin, geçimin kolay olacağına, hayırlı ve bol bereketli rızık elde edip hak yoldan kazanç sağlayacağına delalet eder. Bu rüya, rızk ile tabir olunur ve bu sebep ile yemek yediğini gören kişi, yemeğin durumuna iyi, güzel, lezzet durumuna göre, dünya hayatında da rızık ve bereketi artar.

İmam Nablusiye göre rüyada yemek yemek

İMAM NABLUSİ; Her zaman pişirilebilen yemekler, rızık ve daimi olan faydalara delalet eder. Tek başına yemek yemek , kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.Rüyada yemek pişirmek, istediklerine kavuşmaya yorumlanır.

Rüyada lokantada yemek yediğini görmek

Lokantada yemek yediğini görmek, rüya sahibinin, geçmişteki eski ilişkisinin tekrardan filizleneceğine ve bu kişi ile eskileri anması adına güzel şeyler yaşayacağına delalet eder. Kişinin, yakın zamanda eski arkadaşı ile arasındaki kırgınlıkları düzelteceğine ve tekrardan birliktelik olacağına delalet eder.

Rüyada yemekten kıl çıkması

Rüyada yemek yerken yemekten kıl çıkması, hiç beklemediğiniz olumsuz süprizlerlerle karşılaşacağınıza ve bu sebeple hazırlıklı olunması gerektiğine işaret eder. Hiç ummadığınız kişilerden görülecek zararlara, kişinin huzurunun bozulmasına neden olacak kötü davranışlara ve sözlere maruz kalmaya delalet eder. Yemekten kıl çıktığını gören kişi evliyse eşi ile arasında başka birinden kaynaklanan kavgalara işarettir. Aile içinde yaşanacak tartışmalara ve kalp kırıcı sözlere de tabir edilen rüya, İslami açıdan kişinin kötü niyetli olduğuna ve bu nedenle imanının zayıf olduğuna da delalettir. Planların bozulacağına, işlerde aksilikler yaşanacağına ve gelir dengesizliğine de yorumlanır.

Rüyada Yemek Yemek

Yorumlar - Rüyada Yemek Yemek

 1. Ebru 15.10.2021 Cevapla
 2. Rojin 22.08.2021 Cevapla
 3. Rojin 22.08.2021 Cevapla
 4. Rojin 22.08.2021 Cevapla
 5. Selin 17.06.2021 Cevapla
 6. sena 16.05.2021 Cevapla
 7. sema 19.11.2020 Cevapla
 8. Nesrin 15.11.2020 Cevapla
 9. İsmail 14.11.2020 Cevapla
 10. Azad 03.11.2020 Cevapla
 11. Müberra 02.11.2020 Cevapla
 12. Mrhmet 29.10.2020 Cevapla
 13. Bir garip 11.10.2020 Cevapla
 14. Mehmet demirci 05.10.2020 Cevapla
  • Bedirhan Gökçen 07.10.2020
 15. Mehmet demirci 05.10.2020 Cevapla
  • Bedirhan Gökçen 07.10.2020
 16. Murat 21.09.2020 Cevapla
 17. burcu 09.09.2020 Cevapla
 18. İsmail 17.08.2020 Cevapla
 19. Ceren Gülay 26.07.2020 Cevapla
 20. Zeyno 15.06.2020 Cevapla
 21. Mine 08.05.2020 Cevapla
 22. Gul bahcesi 06.04.2020 Cevapla
 23. Ebru 25.01.2020 Cevapla
 24. İmdat Kasımbeyoğlu 31.12.2019 Cevapla
 25. Gökhan 24.12.2019 Cevapla
 26. Rabia 20.11.2019 Cevapla
 27. Melis 16.11.2019 Cevapla
 28. Mehmet Çetin 13.10.2019 Cevapla
 29. Kenan atasoy 06.09.2019 Cevapla
 30. Ekrem polat 23.08.2019 Cevapla
 31. Melike 11.07.2019 Cevapla
  • Abdulkadir 06.08.2019
 32. Gulsirin 19.06.2019 Cevapla
 33. Bayram 15.06.2019 Cevapla
 34. Karakedi 21.05.2019 Cevapla
  • Bedirhan Gökçen 21.05.2019

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir