rüyada kan görmek

Rüyada Kan Görmek

Rüyada damarlarından kan aktığını görmek varlık içerisinde olan için yokluğa, yokluk içerisinde olanlar için ise varlığa işaret etmektedir. Rüyada herhangi bir yerinden kan aktığının görülmesi akrabası tarafından gelecek bir fenalığa ve kedere delalet edilmektedir.

Eğer kişi yaptığı bir kötülükten dolayı kendini suçlu hissediyorsa bu kan onun vicdanının dışa vurumudur. Çok fazla kanın çıktığının görülmesi anne, baba veya evlattan gelebilecek bir yardımın kesilmesi manasına gelmektedir. Her hangi bir yaradan dolayı olmamak koşulu ile vücuttan kan çıktığını gören kimse eğer fakir ise zengin olmaya, zengin ise fakir olmaya doğru 1305 gideceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada çok fazla kan akması elde olan malların kaybedilmesine, Giyilen bir elbise üzerinde kan görülmesi ise ticarette yapılmış olan haksız kazanca delalet etmektedir. Vücudun her hangi bir bölgesinden iltihap şeklinde çıkan kan ise sağlık, afiyet ve huzura işaret etmektedir.

Genç bir kızın rüyasında kan görmesi hayırlı bir evliliğe, hamile bir bayanın kan görmesi ise düşük yapmaya yorumlanır.

Rüyada kan kusmak

Rüyada kan kusmak, genellikle vicdan azabına işaret etmektedir. Her hangi bir sebepten dolayı kan kustuğunu gören kişi aslında içindeki acıları ve pişmanlıkları dışa çıkarmıştır. Bu sebeple geçmişte yapılmış olan bir kötülüğün bertaraf edilmesi gerektiği düşünülmektedir. Bazı tabircilere göre ise kan kusmak kötü bir hastalıktan kurtularak sağlık ve huzura delalet etmektedir.

Rüyada kan tükürmek

Rüyada kan tükürmek, biri hakkında kötü sözler işiteceğinize arkanızdan kötü sözler konuşulduğuna işaret eder. Eğer tükürmüş olduğunuz kan gömlek veya pantolonunuza bulaşmış ise kadınlar hakkında genel bir yargı belirteceğinize delalet etmektedir. Çokça kan tükürüldüğünün görülmesi ise kişinin mal varlığının azalmasına işaret etmektedir.

Rüyada kan içmek, ile ilgili iki farklı söylem bulunmaktadır. Birincisi kan içmek haram yolla kazanılan para ile geçinmek ve onu çoluk çocuğuna yedirmek olarak yorumlanırken bazı rüya tabirleri ise kan içmeyi bir yakına yapılan yardımın yerine gitmemesi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada kal aldırmak

Rüyada kan aldırmak, vücuttan kan alındığının görülmesi birilerinin sizin hakkınızda kötü sözler sarf ettiğine yorumlanırken, koyu renkte siyaha çalan bir kan görmek manevi olarak güçlü olmaya ve zorluklar karşısında dirayet göstermeye işaret etmektedir. Sağ koldan kan alınması kaybedilen bir eşyanın bulunacağına, sol taraftan kan alınması ise kaybedilen bir aile ferdinin veya akrabanın bulunacağına delalet etmektedir. Eğer kan aldırıyorsanız ve kan bir türlü çıkmıyor ise işlerin bozulacağına ve kötüye doğru gideceğine delalet ettiği söylenmektedir.

Rüyada kan alındığını görmek, bir kişiden kan alınmasını görme veya kan alma o kişinin yönetici olacağı manasına gelmektedir. Yöneticiliğin yanında üzerine bir kişi tarafından önemli bir emanetin verileceği de söylenmektedir. Eğer kan alan kişi yani iğneyi elinde bulunduran kişi yaşlı biri ise bu onun atalarından bir tanesidir. Eğer kan sizden alınıyorsa ve kanı alan işi genç ise muhtemelen sizin düşmanlarınızdan biridir. Eğer kanı alan kişi rüyayı gören kişi ise düşmanına karşı biz zafer ilan etmiştir. Eğer vücudundan kirli bir kan alındığını görüyorsa, çok önemli bir hastalığın biteceğine delalet edilmektedir.

Rüyada kan vermek

Rüyada kan vermek, içinde bulunulan kötü bir durumdan yardımlar ile kurtularak refaha ereceğine ve güzel günlerin geleceğine işaret eder. Eğer kişi kanı bir başkasına veriyor ise kötü bir vaziyetten iyi bir vaziyete geçeceğine veya zenginliğe işaret etmektedir.

Rüyada kan bağışlamak, kan bağışladığını gören kişi kötülüklerden kurtulur ve rahata erer. Üzerindeki bir sırrı dışarı atmış olur. Eğer bu kişi orta halli ise zenginleşir, fakir ise önüne başka kapılar açılır.

Rüyada kan akması

Rüyada kan akması, zengin olan biri için mallarının azalmasına ve düşüşe geçmeye yorumlanırken, fakir olan kişi için ise zenginliğe ermesine ve yükselişe geçmesine delalet etmektedir. Bedenin muhtelif yerlerinde yara şeklinde görülen kan ise kazaya ve kötü bir şeyin başa gelmesine işaret etmektedir. Eğer kan koyu bir renkte akıyor ise genel itibarı ile iyi şeylere yorumlanırken açık renkte olması ise kötülüğe yorumlanmaktadır.

Rüyada başından kan gelemsi

Rüyada başından kan geldiğini görmek, mal ve para konusunda sıkıntıya düşüleceğinin, ani ve büyük çapta bir borçlanma yaşanacağına, bugüne kadar kendisinden maddi çıkarı olanların, rüya sahibi zor duruma düştüğünde bir anda ortadan kaybolacağına tabir edilir.

Rüyada kulaktan kan gelmesi

Rüyada kulaktan kan gelmesi, hoş olmayan sözler işitmek demektir ve genellikle kişinin aile içinden birinden duyacağı acı sözler nedeniyle küslük yaşayacağını, o kimseyle uzun zaman konuşmayacağını ve kendisinden özür dilense de affetmeyeceğini işaret eder. Evlatlar arasında ayrım yapmak ve haksızlık etmek anlamına da gelir.

Farklı bir yoruma göre ise, başka bir şehre veya ülkeye taşınacağınıza, sizi çok seven bir kimsenin uzaklaşacağına ve hasretlik çekilerek çeşitli üzüntülere maruz kalacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada gözünden kan gelmesi

Rüyada gözünden kan geldiğini görmek, çok sevilen bir kimsenin uzaklaşacağına, başka bir şehir ya da ülkeye taşınacağına, hasret çekileceğine ve bu kimsenin gidişinden dolayı yaşanacak üzüntüye yorumlanır.

Rüyada bacağından kan aktığını görmek; kişinin maneviyatına etki edecek bir olayın yaşanacağını, rüya sahibinin yüzüne iyi görünüp, arkasından pek çok kötü söz söyleyen biriyle bağların kopacağını, kişiyi maddi olarak sömürmeye çalışan insanlar olduğunu ifade eder. Bacağından kan aktığını gören kimseler güvendikleri insanlarla mesafe olarak uzak kalırlar ve kendilerini yalnız hissederler.

Rüyada makattan kan gelmesi

Arka taraftan temiz kan çıktığını gören kimse, girdiği bir günahtan kurtulmuştur. Eğer arkadan çıkan kan üzerine bulaşıyor ise harama devam ettiğini ve kötülüklere bulaşmaya devam edeceği manası ortaya çıkmaktadır.

Rüyada kan akıtmak

Rüyada kan akıtmak, kişinin içerisinde beslediği kin e nefreti temsil etmektedir. Uzun zamandır akılda yer etmiş ve planlanmış bir kötülüğe yorumlanmaktadır. Çok kan akıtıldığını görmek elde edilmiş olan malların bir bir yok olacağı ve iflası işaret etmektedir. Az kan akıtıldığını görmek ise basit bir hastalıktan kurtulmak olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada kan tutması, kişinin kendisine hak olmayan bir maldan feragat edeceğini, aile üyelerinin haksız kazanç elde etmesini engelleyeceğini ve her zaman doğrudan yana tavır takınacağını, çıkarlarına ters düştüğü için rüya sahibiyle görüşmeyi kesecek insanlar olacağını tabir eder.

Rüyada kan durdurmak, bozuk giden işleri toparlamak, kazanç elde edilen işte daha fazla çaba göstermek ve yanlışlardan dönmek demek olan rüya, inancını kuvvetlendirmek, çevre değişikliği yapmak ve kötü alışkanlıklardan vazgeçmek demektir. Kan durdurmak kalbinden kin ve öfkeyi söküp atmak, eski defterleri kapatarak yepyeni bir başlangıç yapmak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada kanlı elbise görmek

Rüyada kanlı elbise görmek; bekar bayanlar için gönül ilişkisinde yanılgıya düşmeye ve kötü niyetli insanlarla karşılaşmaya, nişan atmaya ve düğün tarihinde sorunlar çıkmasına, evli bayanlar için düşük yapmaya ve gebe kalmaya engel olan bir hastalığa yakalanmaya alamettir. Kanlı elbise giydiğini gören kişi eşinden ayrılır. Kaza geçirerek hastanede yatmak, namusuna laf getirecek davranışlarda bulunmak, yüz kızartıcı suçlara karışmak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada üstü başı kan içinde olmak, kazancın hayrını görememek, varlık içinde olunmasına rağmen bir türlü iki yakasını bir araya getirememek demektir. Rüya sahibinin sürekli nazara maruz kaldığını, üzerindeki uğursuzluk nedeniyle işlerinin ters gideceğini ve parasının bereketinin olmayacağını işaret eder.

Rüyada kanlı gömlek görmek

Rüyada kanlı gömlek görmek, akrabalar arasında çıkacak bir husumet nedeniyle kişinin arada kalacağını, ortalığı sakinleştirmek isterken kendisini de olayların içinde bulacağını bildirir. Kanlı gömlek giydiğini görmek ise ömür boyu akıldan çıkmayacak kötü bir olay yaşamak, ağır sözler duyarak incinmek ve sevilen birine gönül koymak manasındadır.

Rüyada kanlı çarşaf görmek

Rüyada kanlı çarşaf görmek, rüya sahibinin birine yaptığı fenalıktan sonra duyduğu pişmanlığı ifade eder ve bu durumun vicdan azabıyla uzun müddet yaşanacağını bildirir. Başkasının sakat kalmasına ya da ölümüne neden olacak bir kazaya karışmak, anlık dikkatsizlik yüzünden telafi edilemeyecek yanlışlar yapan rüya sahibinin günahlarla dolu yaşantısına dikkat çeker.

Rüyada kan temizlemek, kendi kanını temizlemek aile yadigarı bir mala sahip olmak demektir. Başkasının kanını temizlediğini görmek gelecek iyi bir iş teklifi ile yönetici pozisyonunda çalışmaya başlamak manasındadır. Duvarda kan temizlediğini görenler düşmanlarını mağlubiyete uğratırlar.

Rüyada kan içinde bir hayvan görmek, kişi kan içinde bir hayvan görüp, ona yardım ediyorsa büyük bir hayır yapacak, sevap kazanacak ve rızkı artacak demektir. Günahlardan kurtulmak, vicdanla ve duygularla verilecek önemli bir karar sonrası manevi olarak kendini iyi hissetmek anlamına da gelir.

Rüyada siyah kan görmek, kişiye atalarının sunacağı fırsatlar sayesinde hem soyunu devam ettirmek, hem aile şerefini korumak, hem de daha zengin bir hayat yaşamak konusunda yardım geleceğini, var olan hayatını bambaşka şekilde değiştireceğini ve saygın bir isim olacağını ifade eder.

Rüyada eline kan bulaşması, rüya sahibinin düşünmeden söylediği bir söz nedeniyle eşinden, sevdiği bir arkadaşından ya da bir akrabasından özür dilemek zorunda kalacağını fakat durumu düzeltemeyeceğini, ah alacağını, haksızlık ettiği insanlar tarafından kötü sözler işiteceğini işaret eder.

Rüyada eli yüzü kan içinde olmak; haksız bir yargıyla karşı karşıya kalmak anlamındadır. Kişinin kazancına haram karıştığına, ailesine geçim kaynakları konusunda yalan söylediğine ve kötü alışkanlıklar edindiğine de tabir edilir. Rüya sahibinin kendisini rahatlatmak için başkalarına yardımlarda bulunacağını, fakat manevi açıdan tatmin olamayacağını ve içindeki boşluktan kurtulamayacağını da bildirir.

Rüyada Kan Görmek

Yorumlar - Rüyada Kan Görmek

  1. recep aktaş 03.07.2020 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir