rüyada define görmek

Rüyada Define Görmek

Rüyada define görmek, hayırlı işlere, en sıkışık ve eli en darda olunduğu anda imdadına yetişecek bir paraya, mal ve mülk yani dünyalık ile tabir edilir. Rüyada define görmek , haram karışmamış, bazen hazırdan bazen alın teri ve bilek gücünden gelecek olan temiz kazanca ve rızka işaret eder. Bu rüya rüya sahibinin şansının, bahtının ve kısmetinin açık, hayat yolunun temiz, yaşam çizgisinin de uzun olduğu anlamına gelir. Define görmek iki şekilde tabir edilir: Muradının gerçekleşmesi ve umduğuna kavuşmak demektir.

Bir kısım İslami tabirciye göre ise bu rüya boş işlerle ile uğraşan amaç ve gayesi olmayan gereksiz hevesleri olan kimseye, bekar için onu bekleyen dünyalığa ve evli kimse için bir isteğinin ve hacetinin gerçekleşmesine tabir olunur.

İmamı Nablusi (r.a.):

İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki, define görmek ve kendisi bulmuşsa hasta olur. Bir harabede define bulan yakalandığı hastalıktan vefat eder veya hastalığı uzar.

Rüyada define aramak

Rüyada define aramak, rüya sahibinin bazı çaresiz durumlara düşeceğine ve kendi yöntemleri ile duruma çareler arayacağına eğer bu da yeterli gelmezse güvendiği ve nazının geçtiği kişilerden yardım isteyeceğine işaret eder. Bu işin çaresi yine rüya sahibinin kendisindedir ve çareleri de çözümleri de kendisi yaratacaktır. Rüya sahibi eğer defineyi arayıp bulursa muradına kavuşur, dünyalık elde eder kazancı ve kısmeti artar denilmiştir. Define arayan kişi bulursa niyeti hasıl olur, bulmazsa boş bir işe zaman harcamak ile yorumlanır.

Rüyada define aradığını görmek

Rüyayı gören kişinin yaşayacağı bir takım olaylarda,sorunlarlar çaresiz kalacağını işaret eder. Fakat bu kişi yine kendi uğraşlarıyla bu sorunlardan kurtulacaktır.

Rüyada define arayanları görmek

Rüyada define arayanı görmek, kendisi hakkında hoş olmayan dedikodular işiteceğine, çok üzüleceğine, gergin sinirli anlar geçireceğine, bu sebeple kendisi için yeni ortam yeni bir hayat kuracağına ve bu yeni düzeninde yeni kişilere yer vermeyeceği şeklinde youmlanmaktadır.

Rüyada define kazmak

Rüyada define kazmak, rüya sahibinin bir işe en zor kısmından başlayarak zahmet çekmesine oysa basit düşünüp en kolay olandan başlamış olsa çoktan hayırlı sona varmış olacağını anlaması şeklinde ifade edilir. Çektiği zahmetin gereksiz olduğu anlamına gelir. Gömü çıkardığını görmek, muradına kavuşmak demektir. Define yeri bulup kazdığını görmek, bazen hastalanmaya ve hasta için vefat etmeye işaret eder.

Rüyada Define Bulmak

Rüyada define bulduğunu görmek, rüya sahibinin çok karlı olacak bir alışveriş yapmasına ve bunun ticaret hayatına büyük bir getiri sağlamasına işaret eder. Bir diğer tabiri ise rüya sahibini sevdaya sürükleyecek bir kişinin varlığıdır. Rüya sahibi, gülüşünün ya da bakışının çok hoşuna gideceği bir kimse ile tanışacak ve hayatına heyecan gelecek demektir. Rüyayı gören kimse hasta olur. Bir harabede define bulan, yakalandığı hastalıktan vefat eder veya hastalığı uzar. Eğer insanların kullandığı bir yerde define bulursa hastalıktan kurtulur. Endişede ve tasa da olan kimseye ve istenmedik bir yolculuğa çıkmak demektir. Evinde define bulmak, bu rüya bazen evinde hasta bir kimsenin olmasına veya hasta olan bir kimsenin hastalığının ilerlemesi ile tabir edilip yorumlanır.

Rüyada define heykel bulmak

Rüyada define heykel bulmak, rüya sahibinin beklenmedik bir anda müjdeli haber alacağına, işlerinde eğlenceli günler yaşayacağına, ailesiyle birlikte yakın zamanda tatile çıkacağına ve büyük bir servet kazanacağına işaret eder.

Rüyada define altını görmek

Rüyada altın görmek, altın rüyası kadın için hayırlı, erkek için sıkıntı ve meşakkattir. Ayrıca bakınız rüyada altın görmek nedir?

Rüyada define çıkarmak

Rüyada define çıkarmak, define çıkardığı altınları kişi görüyorsa erkek için evlilik demektir. Kadın define çıkardığını görse, muradına kavuşur hayırlı bir evlilik yapar denilmiştir.

Rüyada define yeri bulma

Rüyada define yeri bulmak ve görmek, rüya sahibinin içine düştüğü çıkmazdan kurtulmak için önüne hayırlı kapılar açılacağına ve sıkıntılı halinden kurtularak refaha kavuşacağına işaret eder. Büyük şans anlamına gelir, çözümsüz gibi duran sorunların yavaş yavaş çözülmesi şeklinde yorumlanır. Endişe ve tasa da olan kimseye ve istenmedik bir yolculuğa çıkmak demektir. Define yeri bulmak, endişeli ve sıkıcı bir yere ve ziyarete delalet eder.

Rüyada define mezarı açmak

Rüyada define mezarı açmak, hayırlı, müjdeli rüyalardandı. Bulunduğu şehirde ev almaya, evini yenilemeye işarettir. Açtığı mezar ferah ve rahatsa, aynı o şekilde geniş ve güzel bir eve, eğer darsa, yine küçük ve dar bir eve sahip olur.

Rüyada define haritası bulmak ve görmek

Rüyada define haritası görmek, elinde define haritası görmek, dertlerinden ve sıkıntıların kurtulacak bir çıkar yola işaret eder. Haritayla define aradığını görmek, rüyayı gören kişi hasta ise hastalığı artar denilmiştir.

Rüyada define haritası bulmak, size yol gösterecek olan yeni kişiler sayesinde doğru adımlarla ilerleyeceğinize işaret eder. Başkalarından öğreneceğiniz fikirleri kendinize yol haritası olarak belirleyeceğinizi ve bu yol haritası üzerinde ilerlemeniz halinde doğruluğa ulaşacağınızı da işaret eder.

Rüyada define işareti görmek

Rüyada define işaretleri görmek; zevkine ve sefasına düşkün bir adama işaret eder. Bu rüyayı gören kimsenin çevresinde boş vakti çok olan bir adamın olduğunu ve zamanını boşa harcadığını ve bundan dolayı zarar görmeye delalet eder, yorumlanır.

Rüyada Define Görmek

Yorumlar - Rüyada Define Görmek

 1. Naim akkoyun 21.11.2020 Cevapla
 2. Dadash6725 06.11.2020 Cevapla
 3. Hülya 31.10.2020 Cevapla
 4. Enver 09.10.2020 Cevapla
 5. Ferdi 27.09.2020 Cevapla
 6. 1OL 25.09.2020 Cevapla
 7. Hasan 16.09.2020 Cevapla
 8. Sadet 27.08.2020 Cevapla
 9. Kürşad 15.08.2020 Cevapla
 10. Mazlum 28.06.2020 Cevapla
 11. Idris 21.06.2020 Cevapla
 12. Mahmut Duman 07.06.2020 Cevapla
 13. Batu keskin 02.06.2020 Cevapla
 14. Batu keskin 02.06.2020 Cevapla
 15. irfan 07.05.2020 Cevapla
 16. Ramazan 13.04.2020 Cevapla
 17. Halit kesercioglu 11.03.2020 Cevapla
 18. Emrah 14.01.2020 Cevapla
 19. abdullah yıldız 06.01.2020 Cevapla
 20. Mahir 26.10.2019 Cevapla
 21. Mustafa 14.06.2019 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir