Rüyada çocuk görmek

Rüyada çocuk görmek

Rüyada çocuk görmek, nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır.

Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.

Rüyada erkek çocuk görmek

Rüyada erkek çocuk görmek, genellikle hayra yorumlanan güzel rüyalardandır. Rüyasında erkek çocuk gören kimse iyi habere,sevince, feraha, huzura erişir. Erkek çocuk güvenilir bir dosta ve herkes tarafından saygıyla karşılanmaya işaret eder. Evlerin neşesi olan çocuk, rüyada sevinci,bolluk bereketi sembolize etmektedir. Rüyada görülen erkek çocuk kısmetin, rızkın bolluğu demektir. Bu rüyayı görenin işleri kötüyse işlerinin yoluna girmesine, hasta ise iyileşeceğine, varsa sıkıntılarının son bulacağına yorumlanır.

Rüyada erkek çocuk sahibi olmak

Rüyadasında erkek çocuk sahibi olan kişi müdeli bir haber alarak hayatı tamamen olumlu yönde değişecektir. Hayırlı birey olmak ve kendi çocuklarınından da hayır görmenin bir işareti olan bu rüya, makamında yükselmeye, resmi kurumlardaki işlerinin lehine sonuçlanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya, kısmetinin ve nasibinin artacağına, biriyle tanışarak hayırlı bir evlilik yapacağına işaret etmektedir.

Rüyada yabancı çocuk görmek

Gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmeniz bir düşmanınız olduğunu gösterir. Tanımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanınızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, tanımadığınız hasta bir çocuk görüyorsanız, düşmanınız kötü bir durumda olabilir. Buluğ çağına girmiş bir çocuğu görmek izzet ve kuvvete işaret eder. Okula giden bir çocuğu olduğunu görmesi, günahlarından tövbe etmesine işarettir. Çocuğun güldüğünü görmek, sevinç, huzur, hoş muhabbet ve hastalıktan halas olmak ile yorumlanır.

Rüyada şişman çocuk görmek

Rüyada şişman çocuk görmek, dert, tasa bunlardan bunalmış olması ve sorunlarının artmasına vesile olacak işlerin olması, zayıf çocuk görmek, kendine çok güvenmesi ve gösterişi, lükse olan düşkünlüğü ile rivayet edilir. Yürüyen çocuk görmek, hayatını yolunu koyacak işler yapmasına ve bunlarının karşılığını alarak rahata kavuşacak olması, çıplak çocuk görmek maddi ve manevi açıdan çekilen sıkıntıların son bulacak olması anlamına gelir. Çıplak erkek çocuk öptüğünü görmek, kendine olan güveni ile başarılı işler yapmasına yorumlanır.

Rüyada çocuk fotoğrafı görmek, hayırlı güzel kıymetlerdir, bekar kimse için mutlu bir evlilik ile yorumlanır. Erkek çocuk resmi görmek, kız evlat sahibi olacağına tabir edilir. Kıvırcık saçlı çocuk görmek, iş hayatından inişli çıkışlı bir dönemde olduğu ve bu durumdan kurtulmak için çalışması gerektiğine yorumlanır. Aile hayatında ise geçici bir sorun yaşayacak olmasına tabir edilir.

Rüyada çocuğu olduğunu görmek; iş konusunda büyük bir gelişme yaşanacağına ve kişinin yeteneklerini herkese gösterme fırsatı bulacağına işarettir. Yeni atılımların ya da iş ile ilgili yeni terfilerin kapıda olduğuna işaret eden rüya aynı zamanda gelecek planlarının da yapılacağını ve parlak bir hayata sahip olunacağını da müjdeler. Kişi rüyasında çok sayıda çocuğu olduğunu görürse zenginleşir ve malı artar. Çocuğu olduğunu ve ona süt emzirdiğini gören kişi ise çok yakın zamanda büyük bir mutluluk yaşar. Kız çocuk sahibi olduğunu görmek çok kısmetli ve bereketli bir hayata kavuşmak anlamına gelir. Kız bebek sahibi olmak müjdeli ve büyük sevinçlere neden olacak haberler almaya da işaret eder. Rüya sahibinin her türlü derdinden uzaklaşıp, ailesi ile neşe içinde geçecek bir hayata sahip olacağına tabir olunur. Erkek çocuğu olduğunu görmek, çok kısa zaman, içinde gelecek büyük bir habere işaret eder ve rüya sahibi hamile değilse, gerçek hayatında büyük bir mirasa hak kazanacağına da delalettir. Bu rüya aynı zamanda maddi açıdan bolluğa işaret eder.

Rüyada çocukluğunu görmek; rüyayı gören kişinin anılarına, geçmişine ve yaşadıklarına çok bağlı olduğuna rivayet edilir. Rüya sahibinin her daim çocukluğunu yad ederek yaşadığına, iyi niyetlerini, çocuk saflığını, neşesini ve geleceğe olan umutlarını hiç kaybetmeyeceğine delalet eder. Kişi, ne kadar yıl geçerse geçsin içindeki küçük çocuğa inanmaktan ve onu sevmekten vazgeçmeyecek demektir. Rüyayı gören kişinin kendini bazen bir çocuk kadar savunmasız hissettiğine bazen de yine bir çocuk kadar şen şakrak, gamsız, dertsiz ve tasasızmış gibi görmek ve yaşamın verdiği sıkıntılardan kaçmak istediğine alamet eder. Rüya sahibi bunu bir kaçış yolu olarak görüyor demektir.

Rüyada ikiz çocuk görmek; şansının ve kısmetinin açık olmasına yorumlanır. Akıllı, zeki olması ile hayatta hep başarılı olacağına ve adından söz ettirecek bir kişi olmasına tabir edilir. İkiz çocuklar iki ayrı kısmet ve sevinecek haber de demektir.

Rüyada kendini çocuk olarak görmek; yetişkin bir kadın için, kişiliğinin erkeksi yanlarının gelişmiş olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişi yetişkin bir erkek ise, içindeki çocuğun hala ölmediğini ve içindeki çocuksu istekleri keşfetmesi gerektiğini gösterir. Ayrıca bazı olgunlaşmamış karakter özelliklerinin olgunlaşması gerektiği şeklinde de yorumlanır. Hasta bir insan rüyasında çocuk olduğunu görse, ölüm haberi alır ya da hastalığı ciddiyetini korur. Sağlıklı bir kimse çocuk olsa maziden kalma bir dostuna ya da sevdiği bir insana kavuşur denilmiştir. Çocuk olmak, beklenmedik bir olaylara vakıf olmak demektir. Çocukluğunu görmek, rızka ve zenginliğe kavuşacağına işarettir. Zengin bir insanın çocuk olduğunu görmesi iyi değildir, çünkü onun zenginliği kemale ermez.

Rüyada çocukla oynamak; iyi niyetli ve insanlar arasında sevilen bir adama delalet eder. Çocukla oynadığını görmek, rızk ve kısmet ile gelecek huzura delalet eder. Erkek çocuk oyuncağı görmek, sıkıntılarının bitecek olmasına ve rahat bir nefes almasına, hayatında yeni gelişmeler mutlu olması ile rivayet edilir. Erkek çocuk oyuncağı aldığını görmek, umutsuzluğa kapılıp mutsuz olmasına işarettir.

Rüyada çocuk sevmek; rüya sahibinin merhametli ve iyi kalpli birisi olduğunu ve tüm hayatını güzel amellerle geçireceğini göstermektedir. Tanıdığı bir çocuğu seven kişi, o çocuğun ailesinden bir iyilik görür veya kendisi zor durumlarında olanlara yardım eder. Tanımadığınız bir çocuğu sevmeniz ise, sizin de bir çocuğunuz olacağına veya çocukları ilgilendiren bir konuda başarılı birtakım işler yapacağınıza işaret eder. Çocuğun saçını okşamak, güzel ve müjdeli haberler alacağınızın, bir bebeği kucağa almak ise muhtaç bir insana yardım edeceğinizin habercisidir. Birisi rüyasında güzel yüzlü erginlik çağına yaklaşmış bir çocuğu sevse o belde halkının yakında üzüntüden kurtulacaklarına işarettir. Çocuğu sevmek, rüyayı gören kadın ve erkek içinde hayır sevinç ve selamet, esenlik içinde güzel bir hayat habercisidir. Erkek çocuğu kucakladığını görmek, emellerine kavuşmak ve isteğinin olacak olması demektir. Erkek çocuk sevmek, hayır, ferahlık ve himaye altında olmaya, müjdeli habere işarettir.

Rüyada çocuk dövmek; geçirilecek güzel günlere ve hak edilmiş helal kazanca işaret ederken, kişinin devlet mertebesinde önemli mevkilere ulaşacağına da işaret eder. Çocuğunuza vurduğunuzu görürseniz, aydınlığa çıkar ve sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Tüm istekleriniz gerçekleşir ve kısmetlerinizde de büyük artışlar olur. Diğer bir görüşe göre ise bu rüya, sakladığınız bazı sırların beklenmedik şekilde ortalığa saçılacağına, bu nedenle sıkıntılı zamanlar yaşayacağınıza ve huzurunuzu bozulacağına delalettir. Kendi çocuğunu ya da bir başka çocuğu dövdüğünü görmek izzet ve itibardan alçaklığa düşer, sıkıntıya ve belaya düşer denilmiştir.

Rüyada çocuk öpmek; kişinin hayatındaki kimseler üzerinde ciddi bir gücünün olduğuna ve onlara isteklerini kolayca yaptıracağına, evli ve çocuk sahibi kimselerin aile üyeleri tarafından el üstünde tutulduğuna, günlük yaşamında her türlü aktivite ile meşgul olacağına, kendisine hayat neşesi veren insanlarla daha sık görüşeceğine işarettir. Özellikle çevresinde moralsiz veya üzgün olan insanlara da yardımlarda bulunarak mutluluğunu başkaları ile paylaşacağına alamet eder. Çocuk öptüğünü gören kişi bayansa hamile kalır ve kız evladı olur. Bekar 525 erkekler için de çocuk sahibi biri ile evlenmek anlamına gelir. Küçük başlayan ama sonradan büyüyen ticari bir hayata da alamet olan rüya kişinin kendi gücünü ortaya koyacağı gelişmeler yaşayacağını da tabir eder. Yakın zamanda kazanacağı altın, para, mal ve mülk ile tabir edilir. Çocuk sevmek ve öpmek hayırdır. Erkek çocuk öptüğünü görmek mutluluk ve huzurdur. Sarışın çocuk öptüğünü görmek, iyilik ve esenliktir. Esmer çocuk öptüğünü görmek, aile içinde huzuru sağlayan kişi olması ve yaptığı işlerde başarılı olmasına yorumlanır.

Rüyada çocuk bakmak; kişinin duyguları ile hareket eden ve her zaman başkalarının da iyiliğini düşünen, sosyal yardımlaşma konularında öncü olan biri olduğuna, liderlik pozisyonunda olacağı bir işte görev alacağına alamettir. Çocuk bakmak yeni bir sorumluluk almak veya kişiye yüklenen yeni bir görev manasına da geldiği için, özellikle devlet kademelerinde çalışan kimselerin geçici görevle başka bir şehre ya da ülkeye tayin olacaklarını tabir eder. Zor durumda olan kimselere yardımcı olmak için varını yoğunu ortaya koyan kişinin başarılı projeleri ile devlet büyüklerinin de ilgisini çekeceğine, ödüllendirileceğine ya da işinde terfi ettirileceğine işarettir. Küçük bebek bakmak, yeni bir işe girmek ya da küçük bir dükkan açıp işletmeye başlamak demekken, daha büyükçe bir erkek çocuk baktığını gören kişiler kendi işlerinin patronu olurlar.

Rüyada çocuk emzirdiğini görmek ; rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok iyi bir kişiliğe yani olgunluğa erdiğine, yapılan işlerde ve ortaya çıkan sorunların çözümünde daha akılcı hareket ettiğine ve etrafındaki insanlara daha anlayışlı, daha hoşgörülü ve daha iyi davranıp onlara saygı gösterdiğine alamet edilir.

Dini alimlere göre rüyada çocuk görmek

İmamı Nablusi (r.a.):

İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; çocuk görmek rızk ve kısmet demektir. Çocuk sevmek şansın açılması, çocuk öpmek ele geçecek paraya, çocukla oynamak ailesinden ayrı olan için kavuşmak demektir. Çocuk öldürmek, Hızır (a.s.)’ın kıssasının anlatıldığı gibi birçok ilimlerin sahibi olmaya işaret ve delalet eder. Kucağından çocuğunu düşürmek malik olduğu bir malı satmaya, elinden tuttuğu bir çocuğu düşürmek zarara uğramaya malına sahip çıkamadığına yorumlanır. Çocuk, bebek, evlat kaybetmek ve bulamamak anne ve evladın kaybolmasına ya da ayrı kalmaya yorumlanır. Çocuğu bulmak birleşme ve kavuşma, huzur ve selamet demektir.

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.):

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki; çocuk erkek ve kız çocuk iki türlü yorumlanır: Erkek çocuk gören kişi, kuvvet ve sıhhat bulur, kız çocuk gören kişi tövbe eder, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder.

Rüyada çocuk görmek

Yorumlar - Rüyada çocuk görmek

 1. Mavi 16.02.2021 Cevapla
 2. Ednul 26.11.2020 Cevapla
 3. Çiğdem 21.11.2020 Cevapla
 4. Çiğdem 21.11.2020 Cevapla
 5. Ayşenur yazıcı 18.11.2020 Cevapla
 6. Ahmet 20.06.2020 Cevapla
 7. Sinem 07.06.2020 Cevapla
 8. Meltem 31.05.2020 Cevapla
 9. Yüsra 18.05.2020 Cevapla
 10. Ssssema 13.05.2020 Cevapla
 11. Sümeyra 06.05.2020 Cevapla
 12. Hasret 22.04.2020 Cevapla
 13. Hamide 23.03.2020 Cevapla
 14. Özgül 01.03.2020 Cevapla
 15. Halo 08.02.2020 Cevapla
 16. Mustafa 03.02.2020 Cevapla
 17. Celal 02.02.2020 Cevapla
 18. seyda 14.01.2020 Cevapla
 19. Özlem 02.01.2020 Cevapla
 20. Uzel kerimova 30.12.2019 Cevapla
 21. Uzel 30.12.2019 Cevapla
 22. serpıl tarhan 24.12.2019 Cevapla
 23. Makbule ürenç 30.11.2019 Cevapla
 24. Kadın 29.11.2019 Cevapla
 25. Aslı 17.11.2019 Cevapla
 26. Meryem 14.11.2019 Cevapla
 27. Eli 13.11.2019 Cevapla
  • Bedirhan Gökçen 12.12.2019
 28. havva 11.11.2019 Cevapla
 29. Bilal 06.11.2019 Cevapla
 30. Melek 25.10.2019 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir