rüyada bebek görmek

Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bebek görmek nedir ne anlama gelir detaylı olarak anlatacağız.

Rüyada bebek görmek; kadınlar için başarı, sevdiğiniz ile güzel hoş muhabbete, izzet ve kuvvet sahibi eşe delalet eder. Bebek rüyası müjde ve sevinçli güzel haberleri müjdeleyen mübarek ve hayırlı bir rüyalardandır. Bebek rüyaları kız veya erkek cinslerine göre farklı şekillerde tabir olunur.

rüyada kız bebek görmek

Rüyada kız bebek görmek

Rüyada kız bebek görmek kadın için hayırlı evlilik güzel kısmetler ve kısmetli evlatları olması ile tabir olunur, bir rivayete göre hanım kişi için nasihat, vaat ve hayırlı bir demektir. Şans ve kariyer ile birlikte gelecek hayırlı bir habere işarettir, bekar bir kimse görse üzülür ve bir mühlet ayrılık yaşar denilmiştir. Kimilerine göre evlilik münasebeti ile yorumlanır.

rüyada erkek bebek görmek

Rüyada erkek bebek görmek

Erkek bebek görmek iki şekilde tabir edilir; bekar için hayırlı kısmet, müjdeli haber ile büyük sevinç yaşamak anlamına gelir, çocuğu olmayan için evlat müjdesi ile tefsir edilir. Güzel ve gayet sağlıklı bir bebek görmek, evlenmeye tabir edilip, yorumlanır. Sevimli bebek görmek, maişetin genişlemesine, evli biri için evlatlarının çoğalmasına işaret eder. Sarışın erkek bebek kısmet ve şanstır, esmer erkek bebek bereket ve iyi geçime delalet eder.

Dini rüya alimlerine göre;

İbni Kesir (r.a.) demiştir ki; rüyayı gören için erkek bebek, müjde ve sevinç, kız bebek görmek üzüntünün ardından gelecek, mal, mülk ve müjde, ganimet elde etmeye alamettir. Bebek bekar biri için hayır, kısmet, güzel talihtir. Evli biri bebek görse, ummadık biranda evlat müjdesi ile müjdelenir. Bebek doğurmak rızka ve zenginliğe kavuşacağına işarettir.

Danyal (a.s.) demiştir ki; bebek görmek temiz kalpli ve saf düşünceleri olan hayırlı bir hanıma, kadın için ise eli ve gönlü bol bir adama delalet eder. Bebek sallamak bekar biri için evlilik hazırlığı yapmaya, evli ve çocuğu olmayan için evlat sahibi olmaya delalettir. Bebek emzirmek saadet, yüksek mertebe sevinç ve mutluluk demektir. Anne olan biri bebek emzirdiğini görse, bu rüya ehli kimseler tarafından görülürse hayırlı bir müjde alacak olmasının alametidir.

İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki; bebek rüyası mal, mülk, kazanç ve bereket, bekar için evlilik, evli kimse için huzurlu ve kalabalık aileye delalet eder. Bebek sevmek iki şekilde tabir edilir; tüccar kimse için mal ve hayırlı bir anlaşma, kız bebek sevmek, erkek ve kadın için iyi bir yuva demektir. Bebeği kucağına almak daha fazla kar, kazanç ve mükafata işaret eder.

Rüyada bebek öpmek

Rüyada bebeği öpmek; mal, mülk, altın, para sahibi olur ve bunlara malik bir kimseyle bir ilişkisi olacak denilmiştir. Erkek bebeği öpmek, sevinç, mutluluk ve huzurdur. Sarışın erkek bebek öpmek iyilik ve güzelliktir, esmer erkek bebek öpmek aile içinde huzurlu olmaya ve yapılan işte mertebesinin yükselmesine tabirdir. Birinin erkek bebeği öptüğünü görmek, hayatında beklenilmeyen gelişmeler olması anlamına gelir. Bu rüyayı bir erkek görmüşse kısa bir süre içinde evlenecek olmasına ve kız bebek sahibi olacağına rivayet edilir.

Rüyada bebek doğurmak

Bebek doğurmak; bir rivayete göre bu rüya ganimet, mülk ve makam elde etmek işsiz için güzel bir iş, bekar hanım kişi için evlilik, ayrıca maksada kavuşmak demektir. Bebek doğurmak müjde ise, bebek emzirmek mükafat ve berekettir. Erkek bebek doğurmak, kız çocuğu doğuracağına veya müjde ve sevinçli haberlere delalet eder.

Bebek kucaklamak; bekar bir kimse kucağına bebek verildiğini görürse, hayırlı bir evlilik yapar. Bekar biri için evlilik, eğer kişi evliyse evliliğinde arzu ettiği şekilde evlatlarını kucaklar, sever ve mutlu olur denilmiştir. Erkek bebek kucaklamak bekar için evlilik, evladı olmayan için çocuk sahibi olmaya yorumlanır, muradına kavuşmak ve isteğimin yerine gelmesi demektir. Hamileyken erkek bebek kucaklayanın erkek çocuğu olur, ya da çok sevineceği bir haber öğrenir denilmiştir.

Bebek ağlaması duymak; bu rüya hayırlıdır, sevinçli bir haber almaya ilgi alaka bekleyen kimseleri ihmal etmemesi gerektiğine işarettir. Çevresinde ilgi görmek isteyenler olduğuna delalet eder. Erkek bebeği ağlaradığını duymak, zorluk ve çok çaba ve gayret gösteren adama delalet eder.

Bebek emzirmek; hasta için şifa bulmaya, arzusuna kavuşmaya delalet eder. Rüyada bebek emzirmek şans ve kısmettir, müjde ve bereket hayır ile yorumlanır. Erkek bebek emzirdiğini görmek hasta için şifaya ve afiyet bulmaya, istediğine kavuşmak ile yorumlanır. Bebek emziren anne görmek kolay kazanca ve emek sarf etmeden gelecek paraya ve hayırlı bir işte anlaşmaya delalet eder, yorumlanır, yardım etmek ve yardımlaşmak anlamına da gelir.

Rüyada bebek bakmak

Bebek bakmak; mala malik olmak ve bir hayırda bulunmak, işsiz için iş sahibi olmak ile tabir edilir, rızık ve ganimet elde etmeye yorumlanır.

Bebek yıkadığını görmek; hayırlı ve güzel bir rüyadır. Rüya sahibinin bebeği refaha kavuşarak rahat etmesine yorumlanır. Rüyada başkasının bebek yıkadığını görmek, bekar ise evlenmesine ve kız evladının olacağına işarettir. Kirli bebek yıkadığını görmek, kötüye giden işlerinin yolunda gitmesine yorumlanır.

Bebek kıyafeti görmek; bebek ayakkabısı görmek güzel ve selametli bir yola çıkmaya, erkek için hayırlı bir iş haberine, kadın için iyi bir hayata ve kolay geçime delalet eder. Erkek bebek kıyafeti görmek umut edilen bir olayın gerçekleşmesine ve yüzünün gülmesi anlamına gelir. Erkek bebek kıyafeti aldığını görmek, hayırlı bir yuvasının olmasına ve kız çocuğuna işarettir. Bebek elbisesi görmek, yeni ise sevinç ve neşe, giysiler eski ise üzüntü ve kedere ve maddi durumun zorlaşmasına tabir edilir. Erkek bebek patiği görmek maddiyata önem veren birisi olması ve her şeye parayla sahip olabileceğini düşünen ve bu yüzden etrafında sevilmeyen biri olmasına tabir edilir.

Konuşan bebek görmek; bir bebeğin konuştuğunu görmek maksadın ve gayenin akıbetin hayırlı olmasına işarettir, işlerinin hayır ve beklediği gibi neticeleneceğine ve umduğuna 263 kavuşmak, zor işleri başarmak gibi şeylere kavuşmak ile yorumlanır. Bu rüya başarılı olmaya ve ideallerine kavuşacak olmaya, rüya sahibinin kararlı olması amaç ve gayelerinin doğrultusunda ilerlemesi ile hayatının yoluna girmesine tabir edilir.

Yeni doğmuş bebek görmek; rüya sahibinin hayatında yeniliklerin ve umduğu şekilde değişikliklerin olmasına işarettir. Yeni doğum görmek iyi bir düzene girmeye delalet eder.

Zayıf bebek görmek; zengin için fakirlik yaşamaya ve kazancın azalmasına, delalet eder. Normal sıradan bir kimse zayıf bir bebek görse ihmalkar bir kimseye ve ilgi görememeye yorumlanır.

Şişman bebek görmek; zevkine ve sefasına düşkün bir erkek ile tabir edilir. Erkek veya kız bebeği şişman görmek kadın ve erkek için iyi bir kısmet ve rızık demektir.

Bebek sahibi olmak; rüya sahibinin yaşadığı o belde halkının yakında üzüntüden kurtulacaklarına işarettir. Bebeği olduğunu gören kimse arzusuna kavuşur denilmiştir.

Gülen bebek görmek; güzel bir bebeğin kendisine güldüğünü görmek, dünyanın kendisine yönelmesine ve hayırlı dünyalık mal, mülk, sahibi olmaya delalet eder. Erkek bebeği gülerken görmek hayatının ve dünyasının istediği yönde renklenmesine işaret eder. Erkek bebeği olacağını öğrenmek, rüya sahibi erkek ise evlat müjdesi alır.

Bebeğe dönüşmek; beklenmedik bir iş haberine ve çok sevinmeye ve amelin güzelliğine yorumlanır. Bebek sevmek şans, kısmet, rızık bolluğuna ve bekar için evlenmeye delalet eder.

Bebek arabası görmek; rüyayı gören kimse eğer içinde bebek varsa, umduğu her şey kolayca gerçekleşir. Eğer bebek arabası boş ise bir sıkıntıya ve maddi darlığa düşecek demektir.

Bebek yatağı görmek; hayır, kısmet, güzel talih ve murattır. Boş beşik görmek gelecek bir hayra, dolu beşik görmek maksadın gayenin gerçekleşmesine, iyi niyetlerinin kolayca olmasına delalet eder.Ggüzel bir odada ya da iyi bir ortamda bebek yatağı gören kimse istediği gibi bir evlilik yaşar, eğer evli ise ailesinin çoğalmasına genişlemesine delalet eder, yorumlanır.

Çıplak bebek görmek; kişinin uzun zamandır beklediği ve kendisi için çok önemli bir haberin gelecek olması ile mutlu olmasına rivayet edilir.

Yürüyen bebek görmek; bir bebeğin yürüdüğünü görmek zor işlerin kolayca çözülmesine işarettir. Üstü kapanmış konuların, hayır ile açığa çıkmasına ve sarf ettiği emeğin karşılığını almaya yorumlanır. Yürüyen bebek tüm zorlukların üstesinden gelen bir kimseye, her işinde muzaffer olacak bir kişiye yorumlanır.

Aç bir bebek görmek; güzel bir kadın ile yakınlaşmaya ve iyi bir dostluk kurmaya delalet eder. Acıkmış bebek görmek, rızık ve kısmet yönünden birilerinden yardım görmek anlamına da gelir.

rüyada bebeğe mama vermek, doyurmak

Rüyada bebeğe mama vermek, bebeği doyurmak

Bebeğe yemek yedirdiğini görmek; severek yaptığı bir işi yapması ve bununla beraber başarıya ulaşmasına tabirdir. Kazancının bereketli olması ile geçiminde zorluk yaşayamayacak olmasına işarettir. Ayrıca bakınız rüyada yemek yedirmek nedir?

Bebeğin kustuğunu görmek; dedikodu ve ihanet olarak tabir edilir. Rüya sahibinin dedikodusunun yapılması ve ihanete uğrayacak olmasına yorumlanır. Bebeğin kustuğu yeri temizlemek, gizli düşmanlarından kurtulmasına ve sıkıntılarının bitecek olmasına işarettir.

Rüyada mavi gözlü veya yeşil gözlü bebek görmek

Mavi gözlü bebek görmek; nazar eden bir kadına veya bedeni bir rahatsızlık yaşamaya yorumlanır, nazar ve sıkıntılara düşmek anlamına da gelir. Mavi gözlü erkek bebek görmek hayır ile tabir edilir. Rüya sahibi için mutlu olacağı ve çok sevineceği bir haberin gelece olmasına rivayet edilir, işlerindeki sıkıntılı kötü dönemlerin bitmesi ve başarılı olacak olmasına işarettir.

Yeşil gözlü bebek görmek; güç ve iktidar sahibi bir erkeğe ve belirli bir miktar paranın ele geçmesine tabir edilir, kısmet ve hayırlı eş ile de yorumlanır. Yeşil gözlü erkek bebek görmek işlerinde başarılı olunacak olmaya, güç iktidar sahibi olması anlamına gelir, bu bebeğin ağladığını görmek yüzünü güldürecek mutlu olunacak bir haber gelmesi ile sevinç gözyaşları dökecek olmasına rivayet edilir.

Rüyada bebek uyutmak

Bebeği uyurken görmek; müjdeye ve yolculuğa çıkmak isteyip çıkamamaya tabir edilir. Rüya sahibi için ummadık bir yerden gelecek bir haber ile çıkacağı seyahate yorumlanmaktadır. Erkek bebek uyuttuğunu görmek bazı konularda yalan söylenecek olmasına ve bunun daha sonra sıkıntılarını yaşayacak olmasına da yorumlanır.

Rüyada Bebek Görmek

Yorumlar - Rüyada Bebek Görmek

  1. Ahmet 25.08.2020 Cevapla
  2. Ahmet 21.08.2020 Cevapla
  3. Önder 01.04.2020 Cevapla
  4. Ķismet 10.01.2020 Cevapla
  5. Arzu 26.12.2019 Cevapla
  6. Elif 26.12.2019 Cevapla
  7. Gül 11.12.2019 Cevapla
  8. Ali 06.05.2019 Cevapla
  9. Mustafa 26.04.2019 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir