Rüyada ayna görmek

Rüyada Ayna Görmek

Rüyada ayna görmek, hayra ve gurura delalet eder, bazı tabircilere göre kısmete de işarettir. Aynanın büyüklüğü, parlaklığı ve kiri nispetinde dereceye ve mertebeye delalet eder. Parlak bir aynaya bakmak gam ve üzüntüden kurtulmaya delalet eder. Aynanın paslı ve kirli olması rüyayı görenin kötü hali ile tabir olunur. Hastanın aynaya bakması vefat edeceğine işarettir. Bir çocuk aynaya baktığını görse kız kardeşi olur.

Rüyada aynada kendini farklı görmek, aynada gördüğü kadın ise kız çocuğu doğuracağına, aynada görülen erkek ise; erkek çocuk doğuracağına işarettir. Ayna gören kişi kendisini başka bir şekilde görmek rüya görenin malına, aklına zarar ve noksanlık geleceğine delalet eder. Aynada kendisini kadın görmek kız çocuğuyla rızıklanmaya, kız çocuğu olmaya ya da evliliğe işarettir. Aynada genç görmek düşman görmeye delalet eder. Aynada ihtiyar görmek sadık ve hayırlı dosta, saçını beyazlamış görmek, mertebeye ve kendini geliştirmeye, yükselmeye yorumlanır.

Rüyada aynada kendini sakallı görmek, aynada yüzünü güzel ve sakalını siyah gören kimse, istemediği halde halka dünya işlerinde ikram ve iyilik eder. Eğer sakalını beyaz görse fakirliğe düşer, bir rivayete göre makam ve mertebesi yükselir ve dini kuvvet bulur. Yüzünde beyaz kıl olduğunu ve onu kopardığını gören kimse makamını ve dinini kaybeder. Aynada kendini sakallı görmek din ve dünya işlerinde ikram ve iyiliğe işarettir. Aynada sakalını siyah görmek ve aslında sakalı bulunmak kıymet ve itibarının yükseleceğine, Allah’ı izninde aziz ve kerem sahibi olacağına delalet eder.

Rüyada aynaya bakmak

Rüyada aynaya bakmak, aynaya bakmak ve kendi hayalini görmek evlenmeye, gurbette hanımı varsa geri döneceğine delalet eder. Yüksek bir makamda bulunuyorsa o makamdan ayrılacağına delalet eder. Aynaya baktığını ve kendini gören kişi erkekse ve evliyse eşine benzer bir oğlu olacağına, kadınsa aynada kendini gören için iyi bir eş ve dosta işaret eder. Bir aynaya arkasından baktığını gören kimsenin eşi gizli gizli fahişelik yapar. Memur ise, görevinden alınır, ziraatçıysa mahsulleri telef olur. Aynaya arkasını dönerek bakmak zarar ve 177 ziyana ve fenalıklara ve dikkatli olması gerektiğine yorumlanır. Kendini aynaya bakmıyor görmek hasılı bu ve buna benzer zıt, ters şeyler görmek kötü bir hale uğranılacağına işaret eder. Rüya sahibi aynanın karşısında durup aynaya bakmamaya gayret gösteriyorsa rüyanızın yorumu bu şekilde mana kazanmış olur.

Rüyada aynada kendini farklı görmek, aynada gördüğü kadın ise kız çocuğu doğuracağına, aynada görülen erkek ise; erkek çocuk doğuracağına işarettir. Ayna gören kişi kendisini başka bir şekilde görmek rüya görenin malına, aklına zarar ve noksanlık geleceğine delalet eder. Aynada kendisini kadın görmek kız çocuğuyla rızıklanmaya, kız çocuğu olmaya ya da evliliğe işarettir. Aynada genç görmek düşman görmeye delalet eder. Aynada ihtiyar görmek sadık ve hayırlı dosta, saçını beyazlamış görmek, mertebeye ve kendini geliştirmeye, yükselmeye yorumlanır.

Rüyada aynanın kırıldığını görmek, hanımının vefat edeceğine işarettir. Kişi kadın ise hayallerinin boşa çıkmasına ve bazende kısmetinin kapanmasına delalet eder. Ayna kırılması görmek bir mühlet yalnız kalmaya ya da ayrılığa da işaret eder.

Rüyada altın ayna görmek, altın ayna görmek dince kuvvet ile fakirlikten sonra hamile bir kadının zenginlikle ve vazifeden azledildikten sonra tekrar girmekle tabir edilir, faydalı ve hayırlı kimseler ile birlikte olmaya gayret göstermesi gerektiğine yorumlanır. Gümüş aynaya bakmak makamının elden gideceğine işarettir. Süslü ve demir, dökme ve bunlar gibi bir şeyden yapılan aynaya baktığını görmek, rüya sahibi evliyse hanımı oğlan doğurur. Eşi hamile değil ise, ondan ayrılarak başkasıyla evlenir. Eğer bekar ise, evlenir fakat hanımı ile anlaşamaz.

Hamile kadının rüyasında aynaya bakması, hamile kadın rüyasında aynaya baktığını görse bir kız çocuğu doğurur. Hamile değilse kocası kendisinin üzerine tekrar evlenir. Kadın bekarsa ve evli değilse kendini aynada hamile görmesi, bir kısmete ve evlilik için biriyle görüşmeye başlamaya ve dikkatli karar vermesine tabir olunur.

Rüyada ayna karşısında oynamak, dünyaya meyletmeye ve boş işlerle vakit geçirmeye işaret eder. Aynanın karşısına geçip dans ettiğini gören sıkıntıya düşer borca girer ve borçlarını ödemekte zorlanır, bu rüyayı gören için elem ve tasa sıkıntı vardır.

Rüyada ayna karşısında süslenmek, boş işlerde bulunmaya ve kendini beğenmeye yorumlanır. Aynaya bakıp süslendiğini veya makyaj yaptığını görmek, kadın için kısmete ve bir topluluğa katılmaya bir davete işaret eder. Bir erkek ayna karşısında saçını ve kıyafetini düzeltmesi zorluklara ve geçim sıkıntısı çekmeye tabir olunur.

Rüyada ayna çatlaması , rüya sahibinin, ailesinin birlik ve beraberliğini ve huzurunu kıskanan kişiler olduğuna, bu kişilerin yakın bir zaman içinde bazı ayak oyunları yapacaklarına,bu yüzden kardeşlerin, ana babanın ya da eşlerin birbirine düşeceğine, uzun bir süre bu tartışmanın devam edeceğine ve aile büyüklerinin sözlerinin de bir faydasının olmayacağına rivayet edilir. Ayna çatlamasına sebep olan birini görmek, bu kişiden ya da bu kişiye yakın birisinden bazı kötü muameleler görüleceğine, gerek işle ilgili gerek sosyal hayatla ilgili olarak bir sorun yaşanacağına, maddi olarak büyük bir kayıp verileceğine ve sağlık sorunlarının baş göstereceğine yorumlanır.

Rüyada ayna karşısında namaz kılmak, kendisinden yararlanmak isteyen bir kişiye haddini bildiren rüya sahibinin, iş ya da aile hayatında sorun yaşayan ve uzun zamandan beri işsiz olan bir kişiye büyük bir destek vereceğine, bu kişiden bol bol hayır duası alacağına, aldığı dualar sayesinde işlerinin açılacağına, rakiplerinin üzüleceğine, sevdiği kişilerin mutlu olacağına ve ferahlığa çıkacağına tabir edilir. Ayna karşısında dua etmek, büyük çabalarla kurulan işte 178 meydana gelen problemlerin düzelmesi ve yaşanan krizin bir an önce bitmesi için dua edileceğine, duaların Allah katında karşılığını bulacağına ve çok güzel gelişmelerin yaşanacağına yorulur.

Rüyada ayna karşısında saç taramak, yurtdışına çıkmak ve orada yaşamakla ilgili hayallerin gerçek olacağına, sıfırdan başlanan işte herkesi şaşırtacak kadar iyi bir mevkiye gelineceğine, rakiplerin geride bırakılacağına, aile hayatı ile ilgili çok güzel bir haberin alınacağına, hayırlı bir kısmetle dünyaevine girileceğine ve uzun zamandan beri istenen arabaya sahip olunacağına yorumlanır. Ayna karşısında traş olmak, girilecek bir toplantıdan işle ilgili olarak büyük bir projenin onayının alınacağına, çalışma esnasında gösterilecek başarı sayesinde yönetimden çok büyük övgüler geleceğine, büyük bir adım atılacağına, ilgi duyulan bir aile dostuna duyguların açıkalanacağına ve karşılık alınacağına delalettir.

Rüyada ayna taşımak, rüyayı gören kişinin, kendisine yalan söyleyen bir kişinin yalanını ortaya çıkaracağına, bu sayede çok zor bir durumun üstesinden geleceğine, yalanı sürdürmeye ve ortalığı karıştırmaya çalışan bazı kişilere hadlerinin bildirileceğine, tüm sorunların çözüme kavuşması sayesinde derin bir nefes alacağına ve bundan sonra çıkabilecek dedikodulara ve söylenebilecek yalanlara engel olunacağına rivayet edilir. Ayna taşıyan birini görmek, verilmesi gereken bir kararın zamanında verilmemesi yüzünden işle ilgili bir sıralamada geriye düşüleceği, bazı fırsatların kaçırılacağı, daha büyük başarıların kıyısından dönüleceği, yakın bir arkadaşın desteğine rağmen bir türlü toparlanılamayacağı ve yapılanların büyük bir kısmının boşa gideceği anlamına gelir.

Rüyada duvarda ayna görmek, hane içinde büyük bir mutluluğun ve huzurun hüküm sürdüğüne, kardeşlerin ve anne babanın birbirlerini tuttuklarına, kıskanç ve kötü niyetli kişilerin haneden uzak tutulacağına, hayır getirecek ve birçok soruna çözüm olacak bir kişi ile ortaklık kurulacağına, bu ortaklık sayesinde iş dünyasında büyük bir tanınırlık kazanılacağına ve zarar vermek isteyen kişilerin zarara uğrayacağına yorulur. Masada ayna görmek, eğitim hayatının çok iyi bir şekilde sonlandırılacağına, iş hayatında rakipleri çok şaşırtacak hamleler yapılacağına, sorunların daha akıllıca çözümleneceğine delalet eder. Kişinin güvenilir kişilerle yola çıkılacağına, kısa süre içinde kendi işine sahip olunacağına, bolluk ve bereket içinde bir hayata sahip olunacağına ve başarıların ardı arkasının kesilmeyeceğine alamettir.

islami alimlere göre rüyada ayna görmek nedir?

İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; ayna eştir ve aynanın kırılması hanımın vefatıdır. Bir aynayı silip parlatmaya çalıştığını, ayna paslandığı için temizleyemediğini gören kimse, zor ve sıkıntılı 176 işlerden hiç kurtulamaz. Aynaya baktığını gören kimse bekarsa evlenir, gurbette bir yakını varsa gelir.

Kirmani (r.a.) demiştir ki; demirden bir aynaya baktığını gören kimsenin hanımı hamile ise, babasına benzer bir oğlan doğurur. Hamile olan kadın aynaya baktığını görse kendisine benzer bir kız doğurur. Eğer bu rüya sahibi hamile değilse, fakirliğinden dolayı eşiyle kavga eder, ondan dayak yer. Bir memurun aynaya baktığını görmesi görevinden alınmaya veya sürgüne gönderilmeye yorumlanır. Memurluk yapan kişiler aynaya baktığını görse işinden geri kaldığına ve bir sebepten dolayı başka bir yere gönderilmesine yorumlanır.

Ebu Said’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki; çoğunlukla görülen ayna, kimsenin evlatları ve makamıdır. Aynada yüzünü gören kimse, ihsan sahibi ve iyiliksever olur.

Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki; ayna rüyası yedi çeşit tabir edilir: her işi şüpheli bir eş, hayırlı evlat, makam memuriyet, hükmünün geçerli olması, sadık dost, çalışkan ve dürüst bir ortak, temiz bir iş.

İbni Şirin (r.a.) demiştir ki; birine ayna verdiğini gören kimse, ona parasından bir miktar verir. Ayna vermek borç vermek ile de tabir olunur, ayna verdiği kişi veya bir başkaları tarafından borç isteneceğine ve parasını vereceğine yorumlanır.

Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki; aynada güzel suret görmek müjde ve bolluktur ama çirkin suret görmek, sıkıntı ve üzüntüdür. Varaklı ayna görmek temiz ve parlaksa, kısmet ve şansa işaret eder.

Rüyada Ayna Görmek

Yorumlar - Rüyada Ayna Görmek

 1. Nergiz Rabia 31.10.2021 Cevapla
 2. Ahmet 10.09.2021 Cevapla
 3. Gunes 20.03.2021 Cevapla
 4. sena 10.03.2021 Cevapla
 5. Seher 21.01.2021 Cevapla
 6. Cüneyt 31.12.2020 Cevapla
 7. Yasmin 29.12.2020 Cevapla
 8. Yyyyasmin 29.12.2020 Cevapla
 9. Nefise bülbül 13.11.2020 Cevapla
 10. esma 01.11.2020 Cevapla
 11. Nimet 19.08.2020 Cevapla
 12. Hava 05.08.2020 Cevapla
 13. Sinan 19.07.2020 Cevapla
 14. İbrahimcan 18.07.2020 Cevapla
 15. Bahar 24.06.2020 Cevapla
 16. satı 21.06.2020 Cevapla
 17. Leyla 04.05.2020 Cevapla
 18. neslihan 01.05.2020 Cevapla
 19. Sude 28.04.2020 Cevapla
 20. Asel 22.04.2020 Cevapla
 21. Gül altın 20.04.2020 Cevapla
 22. Havva 31.03.2020 Cevapla
 23. Nilgün 25.03.2020 Cevapla
 24. Nurşan 02.03.2020 Cevapla
 25. Nurşan 02.03.2020 Cevapla
 26. Mevlüde 09.01.2020 Cevapla
 27. baran 05.01.2020 Cevapla
 28. Uzeyir serdar toklu 01.01.2020 Cevapla
 29. Fatih 29.11.2019 Cevapla
 30. fatoş 19.11.2019 Cevapla
 31. Arda 02.11.2019 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir