Rüyada görmek nedir?

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın görmek; maddi, manevi ve sağlık açısından istenilen, beklenen refaha kavuşulacağına işaret eder. Rüyada altın gören kişinin çevresinden yardım ve iyilik göreceği bir döneme gireceği anlamına gelir. Hasta olan yakınların şifa bulacağı ve hamile kadınların kız bebeklerinin olacağı anlamıyla da yorumlanır.

Kişi rüyasında altın görüyorsa bunun tabiri altın görme şekline göre değişmektedir. Rüyasında altın bulan veya gizleyen kişileri gerçek hayatta neler bekliyor?

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın gören kişi sıkıntılarını aşar ve sevinçli, ferah günlere yaklaşır. Bazı rüya tabirlerine göre üzüntü ve kederle yorumlansa da genel olarak altının nasıl görüldüğü önemlidir. Rüyada altın görmenin anlamı nasıl görüldüğü ile ilgili olarak değişir. Para bolluğu anlamına da gelebileceği gibi güç anlamına da gelir. Rüyada altın sahibi olan kişi işlerinde başarılı olacak veya yeni bir hayırlı işe başlayacak olarak yorumlanır.

Altın, genellikle hayırlı mal ve mülk sahibi olmaya, hayırlı dost edinmeye delalet eder. Rüyasında altın gören kişi için oldukça şanslı günlerin başlangıcıdır.

Rüyada Altın Bulmak

Rüyada altın bulmak çok farklı yorumlara sahiptir. Rüyada bulunan altınların sayısı önemlidir. Eğer 1 tane altın bulunursa rüya sahibine mal emanet edilecek anlamına gelir. Eğer rüyayı gören kişi birden fazla altın bulursa bu manevi hidayetle yorumlanır. Rüyada bulunan altının nerede olduğu rüya tabirini etkiler. Altını özel bir yerde bulan rüya sahibi için o mekanda bir kısmet var demektir.

Rüyada Altın Almak

Rüyada kuyumcudan altın almak veya birinden, bir yerden altın almak iş hayatında başarıya işaret eder. Altın alan kişinin örnek aldığı, izinden gittiği kişilerin hayrı dokunacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin gittiği yolun doğruluğu ve sonunda kazanılacak büyük ve yüklü miktarda kazançların göstergesidir. Aynı zamanda rüyada altın satın almak uzun ve mutlu bir ömür geçirileceği anlamına da gelir.

Rüyada Altın Çalmak

Rüyada altın çalmak şer bir olaymış gibi görünse de aslında hayırlıdır. Rüya sahibinin çok güzel bir haber alacağına, hayırlı müjdeler işiteceğine işaret eder. Rüyada çalınan altınlar aynı zamanda iş sahibi olanlar için kariyer basamakları, öğrenciler için yüksek tahsil demektir. Büyük ve hayırlı işlerin kapıda olduğu, yakında büyük başarılar elde edileceği anlamına gelir.

Rüyada Altın Takmak

Rüyada altın takmak demek birine büyük bir desteğiniz olacağı anlamına gelir. Yakın çevrenizden biri veya ailenizden birine destek olabilirsiniz. Göstereceğiniz desteğin altın değerinde olması bunun hayati bir öneme sahip olduğuna işaret eder. Rüyada altın takmak demek birinin hayatını büyük ölçüde değiştirecek bir yardımda bulunmak anlamına gelir. Altın taktığını gören kişinin birine büyük maddi kazanç sağlayacağı şeklinde yorumlar da vardır. Bu kazanç herhangi bir beklenen para değil, aniden ortaya çıkan bir kazanç olacaktır.

Rüyada Altın Toplamak

Rüyada altın toplamak, rüyayı kim görüyorsa o kişinin maddi ve manevi tüm sıkıntılarının artık geride kalacağı anlamına gelir. Rüya sahibi iş arıyorsa aradığı işi yakında bulacaktır. Altını toplayan kişi rüya sahibi değilse, rüyayı gören kişinin bir başkasına yardımcı dokunacak demektir. Altınları kim topluyorsa o kişi kendine iyi bir bulur ve kazanç elde eder. Maddi sıkıntıların geride kalacağı, helal ve hayırlı kazancın sıkıntıları geride bırakacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Altın Saklamak

Rüyada altın bulup bu altınları sakladığınızı görmeniz yakında size şaşırtıcı bazı sırlar verileceği manasına gelir. Bu sırların güvende tutulması için üzerinize düşen vazifeyi farkında olduğunuza işaret eder. Altınları sakladığınız yerin güvenli olması sırrın da güvende olduğunu gösterir. Eğer altınların bulunmasından korkuyorsanız bu sır size ağır gelecek demektir.

Rüyada Altın Bilezik Görmek

Rüyada altın bilezik görmek veya altın bilezik takmak rüya sahibinin zenginleşeceğini bildirir. Eğer bir kadın rüyasında altın bilezik takıyorsa büyük bir mirasa sahip olacaktır. Rüyasında altın bilezik takan kadınların yakın bir zamanda hayırlı bir evlilik yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Altın Kolye Görmek

Rüyada kadının altın kolye takması gerçek hayatta mubahtır ve bu sebeple kadınlar için huzur, bolluk ve bereket anlamına gelir. Eğer bir erkek altın kolye taktığını görürse bu durum haramla ilişkilendirilir ve hayırlı vesilelere yorumlanmaz. Bir erkeğin rüyasında altın kolye takması demek eşiyle arasında bir takım sıkıntılar doğabileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Altın Yüzük Görmek

Rüyada altın yüzük görmek büyük hayırlara vesiledir. Altın yüzük gören kişiye büyük bir kısmet var demektir. Rüyada altın yüzük cariye, eş, mal, mülk, arsa, araba, ev, yeni doğacak çocuk, evlilik, nişan gibi mutlu ve hayırlı haberler getirir. Aynı zamanda rüyasında altın yüzük gören bir kişi yakında bir şey satın alacak demektir. Bekar biri altın yüzük görürse ve bu yüzüğü rüyasında takarsa yakında hali vakti yerinde bir kadınla evleneceğini belirtir. Rüyasında yüzük gören kişi işinde başarıya, maddi açıdan rahatlığa kavuşur.

Rüyada incili altın görmek

Rüyada incili kolye taktığını görmek, beyaz atlı prensine kavuşacağına delalet eder. Rüyada inci görmek, kişinin kendi güzelliğine ve diksiyonuna çok çok önem verdiğine, hayatının hayırlı geçeceğine, dertlerinin ve varsa sıkıntılarının son bulacağına, herkesin arzu edeceği bir hayat yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Ayrıca bakınız; rüyada inci görmek nedir?

Rüyada Sahte Altın Görmek

Rüyada sahte altın görmek iyi şeylerle yorumlanmaz. Rüyada sahte altın bulan veya takan kişi manevi bir kayıp yaşar. Sahte altınlara sahip olan biri altınların gerçek olmadığını fark ederse bu yapılan hataların farkına varmak demektir. Aynı zamanda zaman kaybı olarak da yorumlanır.

Rüyada Altın Kaybetmek

Rüyada altın kaybetmek aniden gelecek olumsuz bir haberi işaret eder. Rüyada altını kaybeden kişi beklemediği bir anda kötü bir haber alabilir. Altınların bir anda gözden kaybolması rüya sahibinin üzüntü ve keder yaşayacağını haber verir. Sahip olunan altını kaybetmek veya çaldırmak dini sorumlulukların aksatıldığına dair de yorumlanır.

İslami Kaynaklara Göre

İmamı Nablusi (r.a):

İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki; altın görmek, hayırlı değildir. Altından imal edilmiş ev eşyasına sahip olduğunu gören kimse, derde düşer. Altın takı eşyası görmek de böyledir.

El-Salimi (r.a.):

El-Salimi (r.a.) demiştir ki; altın paraların kadınların başına asıldığını görmek, kadınlar için ziynete tabir edilip, yorumlanır. Delik veya silik altınlar görmek, üzüntünün azalmasına ve diğer bir rivayete göre üzüntünün artmasına tabir edilip, yorumlanır.

Ebu Said’ül-Vaaz (r.a.):

Ebu Said’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki; sahip olduğu altın paraları kaybetmek namazı üstünkörü kılmaya tabir edilip, yorumlanır. Büyük kadar altın para görmek, emanet, şehadet, ilim ve Allah’ın sevgili kulu olması ile tabir edilir. Altın görmek, her bakımdan iyi değildir. Altın aramak, kötü bir hususta düşmanlık yapar ve halkın dilinde kötü şöhret sahibi olur. Kendisine büyük bir altın parçası verildiğini gören kimse, devlete ve devlet başkanlığına nail olur. Bir kimse evinin altından olduğunu görse o evde yangın olur.

Halid’ül-Isfahanı (r.a.):

Halid’ül-Isfahanı (r.a.) demiştir ki; görülen altın para, altın ziynet eşyasından daha hafif sıkıntıyla tabir edilip, yorumlanır. Üzerinde Allah ismi varsa hayırlıdır. Altın para nakışsız altından daha iyidir.

Kirmani (r.a.):

Kirmani (r.a.) demiştir ki; bir altın bulduğunu gören kimse, evladı yüzünden başı bir belaya uğrar. Çok kadar altın bulan büyük bir zahmet ve sıkıntıya düşer.

İbni Şirin (r.a.):

İbni Şirin (r.a.) demiştir ki; elinde beş adet altın gören kimse, halkın makbul saydığı bir iş işler. Elinde bir tek altın gören kimse, güzel bir eve sahip olur. Birine bir altın para verdiğini veya altın parasını kaybettiğini gören kimse, bildiği şeyi unutur.

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorumlar - Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

 1. Halil temiz el 24.03.2021 Cevapla
 2. Sema 31.01.2021 Cevapla
 3. Tuba 09.12.2020 Cevapla
 4. EBRAR BOZKRT 13.10.2020 Cevapla
 5. ebrar bozkurrt 13.10.2020 Cevapla
 6. Ayşe 08.08.2020 Cevapla
 7. ayşe 29.06.2020 Cevapla
 8. Ecrin 14.06.2020 Cevapla
 9. Mesut 11.06.2020 Cevapla
 10. Seyma 05.06.2020 Cevapla
 11. Tunahan 15.02.2020 Cevapla
 12. Arzu 03.02.2020 Cevapla
 13. Ümüt 02.01.2020 Cevapla
 14. Yurdagül 27.12.2019 Cevapla
 15. Yasemin 25.12.2019 Cevapla
 16. Emine 17.12.2019 Cevapla
 17. Serhat 11.11.2019 Cevapla
 18. Veli 08.11.2019 Cevapla
 19. serdal 27.10.2019 Cevapla
 20. Mustafa 14.06.2019 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir