Rüyada ada görmek

Rüyada ada görmek anlamı nedir?

Rüyada ada görmek düşmanların çokluğuna ve güvenli bir yere ihtiyacının olduğuna ile yorumlanır. Aile içinde yalnız kalmak anlamına da gelen bu rüya ciddiye alınması gereken ilahi bir uyarı da olabilir.

Rüyada ada görmek

Rüyada ada görülmesi bekar için farklı erkek için farklı değerlendirilir.
Bekarlar için iyi şeylerin olacağına yorumlanırken evliler için olumsuz yönde yorumlanmaktadır. Görülen adanın durumuna göre yeşil veya kurak olması, yerleşim yerinin olması veya yaşamın olmaması yani ıssız ada olması rüyanın yorumu değiştirmektedir. Aşağıda bu durum ayrı ayrı yorumlanmıştır.

Rüyada ıssız bir adada olduğunu görmek

Rüyasında yaşamın olmadığı ıssız bir adaya düştüğünü gören kişinin hiçbir sağlam dostu olmadığı tabir edilmektedir. Aslında bulunulan zaman içinde kişinin etrafında pek çok insan vardır. Ancak menfaatleri gereği orada bulunmaktadırlar ve hiçbirisi rüyayı görene değer vermemektedir.

Rüyada ıssız bir adada olduğunu gören kişi zor durumda kaldığında yapayalnız olacağını bilmeli ve tüm planlarını ona göre yapmalıdır. Zira herhangi bir olumsuzluğun yaşanması halinde etrafındaki menfaatçi kişiler yalnız bırakacaklardır.

Rüyada yaşamı olan ada görmek

Mutlu olmak ve güzel günlerin sizi beklediği mesajı vermektedir. Rüyada insanların yaşadığı bir adada olduğunu görmek güven içinde ve mutlu bir ömür sürmek olarak da yorumlanmaktadır.

Eğer rüyada adada görülen yerleşim yeri küçük bir yerleşim yeri ise bu durum kişinin ailesi ile mutlu aileyi ifade eder. Ancak çok gelişmiş büyük binaların olduğu bir adanın görülmesi tüm toplumun zengin ve mutlu olacağına işarettir.

Rüyada yeşil ada görmek

Bolluk, bereket ve saadet anlamına gelmektedir. Kişinin maddi yönden kurtuluşa ereceği, özel yaşamında da mutlu olacağını haber verir. Eğer kişinin gördüğü yeşil adanın güzelliğine nispet adanın güzel ve temiz bir sahili de varsa bu durum rüya sahibinin temiz ahlakına işarettir. Eski tabirlerde hem yeşil hem de güzel sahili olan bir ada görmenin takva yüceliğine işaret ettiği ifade edilmiştir.

Rüyada kurak ada görmek

Yalnız kalmak anlamındadır. Bir kişi rüyasında kurak bir adada kendisini yalnız görürse bu durum gerçek yaşamda da yalnız kalmak anlamındadır.

Eğer bir kişi pek çok arkadaşı ve ailesi ile birlikte kendisini kurak bir adada görürse bu durum kaza bela habercisidir. Kişin başına kötü bir hadise geleceğine dair tabirde bulunulur. Bu bakımdan bu rüyayı gören kişilerin daha dikkatli olmalarında fayda vardır.

Rüyada kurak ada görmek

Rüyada bir adaya ayak basmak

Yeni bir yaşama başlamak anlamındadır. Kişi hayatını tüm boyutları ile değiştirecek ciddi kararlar alacaktır. Hem iş yaşamında hem de özel hayatla ilgili meselelerde kişi yepyeni bir sayfa açacaktır. Ancak bilinmelidir ki bu yeni başlangıçlar her bakımdan hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. Bu itibarla rüyasında bir adaya ayak bastığını gören kişi yaşamı ile ilgili ciddi kararlar verirken çekinmemeli ve daha cesur davranmalıdır.

Rüyada bir adada mahsur kalmak

Kimsenin bilmediği bir sırrı öğrenmek anlamındadır. Bu sır pek çok kişinin yaşamını derinden etkileyebilecek mahiyettedir. Kişi bu sırrı başkalarına anlatma ile anlatmama arasında epey bocalayacaktır.

Böylesi durumlarda alimlerin tavsiye ettikleri yol şudur: Eğer sırrın konusu geçmişe aitse ve artık günümüzde kimseye bir zararı dokunmuyorsa yani olmuş bitmiş bir şey ise bu mesele hakkında konuşmamak en hayırlısıdır. Hatta ayıp ve günah bir durum söz konusu ise ayıpları örtmek de İslam ahlakının bir gereğidir.

Ancak sır olarak adlandırılan durum bazı insanların yaşamını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyorsa kişinin bu durumda susması ve “bana neci” davranması doğru değildir. Ortalığı velveleye vermeden, sağduyusuna ve ferasetine güvenilen insanlarla bu sırrı paylaşmak en isabetli karar olacaktır.

Rüyada bir adadan kurtulmaya çalışmak

Maddi yönden iflas etmek demektir. Kişinin kendi eliyle kendisine büyük zararlar vermesi ve tüm mal varlığını kaybetmesidir.

Rüyada bir adadan kurtulmaya çalıştığı halde bunu bir türlü başaramadığını gören kişinin rızık kapıları kapanmıştır. Aynı zamanda kişi ticari öngörüsünü de kaybedecek ve zorlukları aşmaya çalışırken kendisini daha da güç durumlara sokacaktır.

Eğer kişi rüyada adadan ayrılmayı başarıyorsa güç de olsa bu maddi sorunlarını çözeceği ve rahata kavuşacağı yönünde tabirler yapılmaktadır.

Rüyada adada bir yanardağın patladığını görmek

Tüm aileyi rahatsız edecek bir gönül macerasına girişmektir. Rüyada yanardağ olmayan yüksek bir dağ görmek de aynı anlama gelmektedir.

Bu rüya bazı durumlarda kişinin kendisinin değil ailedeki başka bir ferdin gönül macerasına girişeceği anlamına da gelmektedir. Ancak ister rüya gören kişinin kendisi olsun ister ailedeki bir başka şahsın böyle bir serüvene atılması olsun sonuçta tüm ailenin ağız tadı bozulacak ve uzun bir süre ailede huzursuzluk hakim olacaktır.

Rüyada yanardağın patladığını görmek

Rüyada suya batan bir ada görmek

Su altında kalan ada görmek iki biçimde tabir edilmektedir. Birinci tabire göre çok önemli bir müjde almaktır. Bu müjde sayesinde kişinin tüm yaşamı değişecek ve rüya gören kişi ziyadesiyle mutlu olacaktır.

Rüyanın bir diğer tabiri ise kişinin fazladan sorumluluk üstlenmesidir. Kişinin bakmak zorunda kalacağı yeni kişilerin ortaya çıkacağı veya iş yaşamında yükünün artacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada yarımada görmek

Yarımada görme rüyaları ile rüyada ada görmek arasında çok ciddi farklılıklar vardır. Çünkü rüyada ada görmek kimi durumlarda olumlu kimi durumlarda olumsuz tabir edilmekteyken rüyada yarımada görmek her zaman olumsuz yorumlanmaktadır.

Rüyada görülen yarımadanın yeşil ya da kurak olması, yerleşime açık olması ya da ıssız olmasının bir önemi yoktur. Her hal ve şartta yarımadalar kıskançlık, iftira, fitne ve aldatılma gibi menfi anlamlara gelmektedir.

Genel olarak rüyada ada görmek, bazen sıkıntı bazen mutluluk anlamına gelir. Hayırlı ve güzel evliliklere, aile içinde geçime ve mutluluğa tabir edilirken bir yandan da zorluklara, kıtlığa, yokluğa ve hastalıklara tabir edilir. Bu rüyanın kesin yorumu için rüyanın nasıl görüldüğünü bilmek gerekir. Bazı rüya tabirleri, bu rüyayı daha ziyada rüya sahibinin aile içindeki, iş hayatındaki ve çevresindeki kişilerle olan ilişkileri üzerinden yorumlar.

Rüyada ada görmek

Yorumlar - Rüyada ada görmek

  1. sfIHhPQArviOdR 14.08.2021 Cevapla
  2. Özlem 12.08.2021 Cevapla
  3. Ganahat 24.11.2020 Cevapla
  4. Gurbangeldi 23.11.2020 Cevapla
  5. Pelin 27.05.2020 Cevapla

Rüyanızı Anlatın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir